Категорія
Новини
Дата

Торговельний дефіцит України скорочується. У лідерах експорту традиційно соняшникова олія, а електроенергія встановила рекорд

За перші два тижні вересня Україна експортувала продукції на $1,818 млрд, а імпортувала – на $1,929 млрд. Таким чином дефіцит становить лише $111 млн, повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами Качки, у серпні торговельний дефіцит становив $1,05 млрд.
  • «А отже, торгівля стає збалансованою. У лідерах експорту традиційно соняшникова олія ($230 млн), кукурудза ($174 млн), ріпак ($166 млн), пшениця ($147 млн). Новий рекорд для електроенергії – $131 млн за пів місяця!» – додав посадовець.
  • За першу половину вересня Україна експортувала вантажів вагою 4,1 млн т, з них 871 000 т руди, кукурудзи – 805 000 т, пшениці – 669 000 т.
  • Морським транспортом відвантажено майже 2 млн т.
  • «Але при цьому вартість морських вантажів – $662 млн, співмірна з вантажами автомобільним транспортом – $651 млн. При тому, що вага цих вантажів утричі менша – 585 000 т», – повідомив заступник міністра.
  • ЄС залишається головним напрямом експорту – $1,24 млрд від загальних $1,81 млрд експорту. 

Контекст

У березні 2022 року український експорт скоротився на 57,9% проти лютого, а імпорт – на 75,8%. Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у березні 2022 року було позитивним і становило $819,4 млн, йдеться у повідомленні.

У лютому 2022 року сальдо було негативним – (мінус) $969,0 млн.

Експорт електроенергії до Європи приніс Україні майже 3 млрд грн за два місяці. Так, надходження «Укренерго» від продажу міждержавного перетину для експорту електроенергії в Румунію і Словаччину з 30 червня до 31 серпня зросли до 2,94 млрд грн. В останні 10 днів серпня надходження від продажу перетину збільшилися на 1,02 млрд грн через зростання ціни на електроенергію в Європі, що безпосередньо впливає на ціну перетину.

Завдяки імпорту дешевої української електроенергії споживачі з Центральної та Східної Європи, можливо, вже до кінця року почнуть платити за електроенергію менше.

Від початку вересня Україні дозволили збільшити експорт електроенергії до ЄС. Доступний обсяг міждержавних перетинів для експорту/імпорту електроенергії між Україною та ENTSO-E збільшено на 50 МВт у денні та вечірні години доби.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні