Туреччина запроваджує блокувальне імпортне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Туреччина запроваджує блокувальне імпортне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу

Getty Images

Туреччина з 1 травня цього року запроваджує імпортне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу, пише «Інтерфакс-Україна» із посиланням на офіційний вісник Туреччини T.C. Resmi Gazete. Ставка мита становитиме 130% замість нинішніх 0%. 

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Турецька влада пояснює, що такий захід спрямований на захист вітчизняних виробників напередодні нового сезону.
  • За підсумками першого кварталу 2023 року Туреччина була найбільшим експортером української пшениці, свідчать дані Держмитслужби. До цієї країни було поставлено пшениці на $168,8 млн, або 17,7% від усього її експорту, зокрема в березні на $70,9 млн, або 20,5%.
  • Ячменю з України до Туреччини за перший квартал цього року було ввезено на $52,7 млн, або 42,1% від усього експорту цієї культури, зокрема в березні на $17,3 млн, або 38,8%.

Контекст

Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Зокрема, Польща також заборонила транзит своєю територією. Проте вже з 21 квітня транзит відновився.

Єврокомісія розглядає новий пакет підтримки для фермерів країн ЄС, які постраждали від напливу української сільськогосподарської продукції, що призвело до так званої зернової кризи. Пакет загальною вартістю €100 млн обіцяли ухвалити найближчим часом.

Водночас Брюссель планує ввести екстрені обмеження на імпорт української агропродукції до пʼяти держав – членів ЄС, писала Financial Times. Наразі обговорюється заборона імпорту продуктів до червня до чотирьох держав-членів, які межують з Україною, а також до Болгарії, за винятком реекспорту в інші країни ЄС або частини світу, сказав високопосадовець ЄС.

25 квітня асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спрямувала скаргу до Мінекономіки із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь на дискримінаційні дії деяких країн ЄС, що ввели заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції. Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину та Болгарію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні