Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спрямувала скаргу до Мінекономіки із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції. Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину та Болгарію.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- УКАБ сподівається на вирішення ситуації з експортом аграрної продукції шляхом діалогу, «проте вже більше тижня перемовини не дають очікуваного результату», йдеться у заяві асоціації.
- «Мінекономіки має розпочати розслідування і розглянути комісійно варіанти заходів у відповідь у разі неприпинення дискримінації української агропродукції», – зазначив Роман Сластон, гендиректор УКАБ.
- Асоціація посилається на статтю 29 закону «Про зовнішньоекономічну діяльність», яка передбачає можливість проведення такого розслідування з боку Мінекономіки.
- Матеріали розслідування розглядаються міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, на підставі чого можуть бути прийняті рішення про вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні дії інших держав.
Контекст
Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Зокрема, Польща також заборонила транзит своєю територією. Проте вже з 21 квітня транзит відновився.
Єврокомісія розглядає новий пакет підтримки для фермерів країн ЄС, які постраждали від напливу української сільськогосподарської продукції, що призвело до так званої зернової кризи. Пакет загальною вартістю €100 млн обіцяли ухвалити найближчим часом.
Водночас Брюссель планує ввести екстрені обмеження на імпорт української агропродукції до пʼяти держав – членів ЄС, писала Financial Times. Наразі обговорюється заборона імпорту продуктів до червня до чотирьох держав-членів, які межують з Україною, а також до Болгарії, за винятком реекспорту в інші країни ЄС або частини світу, сказав високопосадовець ЄС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.