Категорія
Новини
Дата

У Швейцарії засудили чотирьох банкірів, які допомагали «гаманцю Путіна» Ролдугіну виводити гроші

Чотирьох банкірів, які допомогли близькому другу Володимира Путіна – Сергію Ролдугіну перевести мільйони франків через рахунки в швейцарських банках, засудили за відсутність обачності у фінансових операціях, пише Reuters. Чоловіків було визнано винними та засуджено до умовних термінів.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За даними Bloomberg, усіх чоловіків засудили до двох років умовно з випробувальним терміном, йдеться в заяві суду Цюріха. Кожен з них також був оштрафований: штраф колишнього голови банку було встановлено у розмірі 540 000 швейцарських франків ($590 000), для трьох інших осіб штрафи були меншими.
  • У четвер, 30 березня, усі четверо були визнані винними у допомозі Сергію Ролдугіну, якого швейцарський уряд назвав «гаманцем Путіна».
  • Троє росіян та один швейцарець – допомогли Ролдугіну, який є хрещеним батьком старшої дочки Путіна Марії, розмістити мільйони франків на рахунках у швейцарських банках у період з 2014 до 2016 року.
  • Таких людей, як Ролдугін, використовували як «підставних осіб», йдеться в обвинувальному акті, з яким ознайомилося агентство, щоб приховати справжніх власників грошей.
  • Чотири керівники допомогли Ролдугіну управляти двома банківськими рахунками в Газпромбанку в Цюріху, через які протікали мільйони франків, без проведення достатніх перевірок.
  • Звинувачення стверджувало, що ці чоловіки не зробили достатньо, щоб встановити особу справжнього власника коштів, і малоймовірно, щоб ним міг бути Ролдугін.
  • За словами прокурора Яна Хоффмана, у справі фігурували суми близько 30 млн швейцарських франків ($31,84 млн).
  • Ролдугін був серед десятків членів ближнього кола Путіна, які потрапили під санкції Заходу, зокрема Швейцарії, після вторгнення РФ в Україну.
  • «Усі докази суперечать тому, що Сергій Ролдугін є реальним власником активів», – заявив суду прокурор Хоффманн на одному з попередніх слухань. «Банкіри не дотримувалися правил і тому мають бути покарані», – додав він.

Контекст

З 2022 року Ролдугін перебуває під санкціями ЄС. Брюссель вважає, що музикант має щонайменше пʼять офшорних компаній, і є частиною фінансової схеми Путіна. Крім того, віолончеліст під обмеженнями у Швейцарії, Канаді, США, Великій Британії та інших країн.

Раніше в Кремлі відкинули будь-які припущення про те, що кошти Ролдугіна повʼязані з Путіним, як антиросійську «путінофобію». Фінанси Путіна є надбанням громадськості, заявили в Кремлі, нібито Путін регулярно декларує свої активи та зарплату.

На початку березня чотверо банкірів постали перед швейцарським судом за звинуваченнями в пособництві музиканту Сергію Ролдугіну, який вивів за кордон десятки мільйонів франків, що можуть належати російському диктатору Володимиру Путіну, пише The Guardian.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні