Угорщина відклала остаточне рішення про надання Україні кредиту ЄС на €35 млрд, в межах ініціативи G7 на $50 млрд, до президентських виборів у США. Про це 8 жовтня заявив міністр фінансів Угорщини Міхалі Варга, пише Reuters.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Оформлюйте передзамовлення та будьте першими, хто отримає два журнали за ціною одного!
Деталі
- Для виділення Україні кредиту має бути ухвалена пропозиція Єврокомісії продовжити період застосування санкцій для заморожених російських активів із шести місяців до трьох років. Це рішення блокує Угорщина.
- Уряд Угорщини вважає, що питання продовження російських санкцій має вирішуватися після виборів у США, заявив Варга.
- «Ми повинні побачити, в якому напрямку рухатиметься майбутня адміністрація США в цьому питанні», – сказав він.
Контекст
14 червня на саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько $50 млрд за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів. США, щоб забезпечити стабільний приплив доходів для обслуговування кредиту, зажадали від ЄС гарантій того, що російські активи, більшість яких перебувають у Європі, залишаться замороженими.
ЄК запропонувала продовжити санкції блоку, що заморожують російські активи з поточного шестимісячного періоду до 36 місяців. Проте премʼєр Угорщини Віктор Орбан, який у минулому накладав вето на підтримку України з боку ЄС, наразі блокує таке продовження.
20 вересня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила пропозицію надати Україні макрофінансову допомогу (MFA) обсягом до €35 млрд на 2024–2025 роки.
США пообіцяли внести $20 млрд у пакет допомоги Україні, якщо ЄС скоригує свій режим санкцій проти РФ. Проте, навіть якщо ЄС не внесе зміни до своїх санкцій, США все одно зроблять свій внесок, але на меншу суму.
Наприкінці вересня набула чинності оновлена версія Закону про державний бюджет України на 2024 рік. Видатки зросли на 428 млрд грн, що, окрім підвищення податків, потребуватиме до кінця цього року додаткових запозичень.
У жовтні очікується транш від МВФ в обсязі $1,1 млрд, за яким, імовірно, послідує останній у цьому році транш Ukraine Facility в розмірі $4,6 млрд. Це залишає потребу залучити ще $10,8 млрд від інших джерел. І це в умовах президентських виборів у США, які навряд чи полегшать завдання. Скільки уряду потрібно залучити на борговому ринку, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.