Україна отримала черговий транш макрофіну ЄС на €1,5 млрд /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна отримала черговий транш макрофіну ЄС на €1,5 млрд

1 хв читання

Getty Images

У середу, 25 квітня, Україна отримала третій транш у розмірі €1,5 млрд у рамках макрофінансової допомоги ЄС на 2023 рік, повідомляє Міністерство фінансів. Загальний обсяг пільгового фінансування від блоку сягає €18 млрд.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «Сьогодні ми надаємо Україні ще €1,5 млрд у рамках нашого річного пакету макрофінансової допомоги, – написала голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
  • Вона додала, що ЄС продовжуватиме допомагати Україні протистояти агресії Росії, «підтримувати роботу інституцій та інфраструктури, а також проводити важливі реформи»
  • У Мінфіні повідомили, що загальний обсяг прямої бюджетної підтримки від ЄС у 2023 році сягнув €6 млрд.
  • За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, ці кошти допомагають своєчасно та в повному обсязі виконувати держбюджет поточного року.
  • Наступні транші в рамках програми будуть надходити до держбюджету протягом 2023 року з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія презентувала програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету в обсязі до €1,5 млрд на місяць, що загалом становить до €18 млрд. 

14 грудня Європейський парламент ухвалив у другому читанні рішення без додаткового голосування або обговорення щодо виділення Україні надзвичайної макрофінансової допомоги у 2023 році в обсязі €18 млрд.

Єврокомісія 17 січня виплатила Україні перший транш у розмірі €3 млрд з макрофінансової допомоги на €18 млрд. Наступні виплати по €1,5 млрд за раз ЄС має здійснювати щомісяця. Другий транш обсягом €1,5 млрд надійшов до держбюджету у березні поточного року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні