Категорія
Новини
Дата

Україна отримала від ЄС €500 млн фінансової допомоги

Україна 14 грудня отримала останній транш в межах виняткової восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі €500 млн, повідомила пресслужба Міністерства фінансів. Загальне фінансування за цією програмою становить €5 млрд. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Кредитні кошти будуть спрямовані на фінансування найбільш нагальних видатків держбюджету і сприятимуть підтриманню фінансової стабільності в Україні, зазначили в Мінфіні. 
  • Міністр фінансів Сергій Марченко подякував колегам з ЄС за послідовну та системну підтримку України.
  • Перший транш у $2 млрд Україна отримала у жовтні 2022 року, другий обсягом €2,5 млрд надійшов до держбюджету в листопаді.

Контекст

Загалом з початку повномасштабної війни ЄС надав Україні $7,2 млрд макрофінансової допомоги.

Єврокомісія представила програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету у розмірі до €1,5 млрд на місяць, що в загальному становить до €18 млрд. 

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга від імені країни висловився проти ухвалення Європейською радою рішення про виділення Україні у 2023 році €18 млрд макрофінансової допомоги. Тож ЄС шукатиме рішення, яке підтримали б усі держави-члени.

Згодом премʼєр-міністр Віктор Орбан заперечив блокування Угорщиною допомоги ЄС Україні на €18 млрд. За його словами, Будапешт готовий надати фінансову допомогу Україні «на двосторонній основі».

12 грудня Угорщина добилася від країн ЄС зниження суми пропонованого заморожування фінансування в обмін на зняття Будапештом свого вето з ключових питань, зокрема пакет макрофінансової допомоги для України на €18 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні