Категорія
Новини
Дата

Угорщина заблокувала виділення Україні €18 млрд допомоги у 2023 році. У ЄС шукають альтернативне рішення

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга від імені країни висловився проти ухвалення Європейською радою рішення про виділення Україні у 2023 році €18 млрд макрофінансової допомоги, пише «Інтерфакс-Україна». Тож ЄС шукатиме рішення, яке підтримали б усі держави-члени.

Ключові факти

  • «Угорщина проти поправки до фінансового законодавства», – сказав він у вівторок у Брюсселі в межах відкритої частини засідання Ради з економічних та фінансових питань.
  • Питання потребує одностайного погодження урядами всіх 27 країн – членів ЄС.
  • Угорщина виступила проти поправки до багаторічного фінансового законодавства. Водночас міністри проголосували кваліфікованою більшістю за макрофінансову допомогу плюс (MFA+) та поправку до фінансового регламенту.
  • Головуючий на засіданні міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра, коментуючи цю ситуацію, сказав: «На жаль, ми не змогли прийняти пакет у цілому. Проте це не охолодить наші амбіції почати виділяти нашу допомогу Україні з початку січня. Я прошу Комітет з питань економіки та фінансів знайти альтернативне рішення. Це означає, що ми маємо знайти рішення, яке підтримають усі держави. Ми знайдемо рішення, щоби підтримати Україну».

Контекст

21 жовтня лідери країн ЄС погодили виділення Україні наступного року регулярної щомісячної допомоги в обсязі €1,5 млрд та доручили міністрам фінансів розробити механізм для виплати цих коштів.

Єврокомісія представила програму фінансової допомоги Україні на 2023 рік, загальна сума якої становить до €18 млрд. Програма передбачає фінансування українського бюджету у розмірі до €1,5 млрд на місяць, що в загальному становить до €18 млрд. 

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна не підтримає план довгострокової фінансової підтримки України.

9 листопада Угорщина повідомила міністрам фінансів ЄС на зустрічі в Брюсселі, що не підтримає необхідні зміни для підготовки пакету на €18 млрд для підтримки України наступного року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні