Категорія
Новини
Дата

Українська платформа для письменників Litnet продала російський бізнес. В Україні залишився аналогічний сервіс із 150 000 користувачів на день

Засновник сервісу Litnet Сергій Грушко продав бізнес росіянину Борису Макаренкову. Це онлайн-платформа для самостійного видавництва книг. В Україні залишився аналогічний проєкт під назвою Booknet.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • Угоду закрили 1 червня. Суму сторони не розголошують. «На порядок дешевше того, що нам восени пропонував міжнародний видавничий холдинг», – розповів Forbes Грушко.
  • Покупець – росіянин Борис Макаренков, акціонер холдингу «Т8 Издательские технологии» та співзасновник видавничої платформи Rugram. Також Макаренков був генеральним директором російської «дочки» шведського сервісу Storytel – сервісу з продажу аудіо- та електронних книг. Із березня сервіс призупинив бізнес у РФ.
  • До війни, за словами українця, сервіс продавав близько 1,5 млн російськомовних книжок на місяць. Після блокування продажі скоротилися майже вдесятеро.
  • Litnet заблокував діяльність на російському ринку та прийом платежів на території Росії та Білорусі на початку березня 2022-го. Переговори про продаж почалися відразу після цього. Із 2 червня платформа відновила прийом платежів у рублях і з карт російських банків.
  • Новий власник отримав права на бренд, платформу та інтелектуальну власність на території РФ, йдеться у повідомленні на сайті проєкту.
  • В Україні продовжує працювати аналогічна платформа Booknet з трьома мовними версіями: українською, англійською та іспанською. Всі права на сервіс належать кіпрській юрособі LITNET CY LIMITED.

Контекст:

Російський Litnet – був частиною української компанії Litnet Group, заснованої у 2015 році Сергієм Грушком та Андрієм Нечаєвим. Перша назва стартапу – Lit-Era. З моменту заснування Litnet отримав $660 000 інвестицій, свідчать дані Crunchbase. Серед інвесторів – рекламний гігант Admitad Олександра Бахманна. У квітні 2022-го Litnet в середньому відвідувало 800 000 унікальних користувачів на день. Відвідуваність Booknet – близько 150 000 – 160 000, повідомив Forbes Грушко. Наразі Грушко зосереджений на розвитку Booknet та європейській експансії.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні