Категорія
Новини
Дата

«Укрнафтобуріння» та АЗС «Татнафти» передадуть в управління держкомпаній – голова АРМА

АРМА спільно з урядом шукають управителя для арештованих активів ТОВ «Сахалінське», ПрАТ «Укрнафтобуріння» та АЗС «Татнафти». Їх планують передати в управління держпідприємств, сказав у коментарі УНН очільник АРМА Дмитро Жоравович.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За його словами, АРМА за підтримки уряду розробило механізм, який дозволяє за спрощеною процедурою передавати арештовані активи в управління держпідприємств.
  • «Наразі цей механізм успішно працює – в управління державним компаніям передано ТЕЦ у Львівській області, 26 облгазів та мережу АЗС «Глуско», – зазначив Жоравович. 
  • За його словами, АРМА працює над використанням зазначеної процедури для передачі профільним держпідприємствам арештованих активів ТОВ «Сахалінське», ПрАТ «Укрнафтобуріння» та АЗС «Татнафти», – розповів Жоравович.

Контекст

У квітні за рішенням суду акції «Укрнафтобуріння», яку контролювали Ігор Коломойський і партнери, передані в управління АРМА.

«Укрнафтобуріння» оперує близько 30 свердловинами. У 2022 році видобуток становив близько 700 млн кубометрів, за оцінкою Expro Consulting. Компанія – на другому місці серед приватних видобувників в Україні й поступається лише «ДТЕК Нафтогаз» Ріната Ахметова, повідомляє аналітик Expro Михайло Свищо. 

Прибуток «Укрнафтобуріння» у 2022-му – 3,8 млрд грн за виторгу 9,7 млрд грн. Порівняно з 2021 роком прибуток знизився на третину, виторг – на чверть.

За оцінкою Forbes, вартість компанії – близько $500 млн, частка «Привату» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у 25% – близько $125 млн. Ще 10% належить JKX Ukraine, акціонером якої також є Коломойський. Решта компанії належить Павлу Фуксу та Віталію Хомутинніку.

Як стало відомо 3 травня, компанія «Укрнафта» намагається отримати контроль над корпоративними правами «Укрнафтобуріння». У листі голови компанії до Мінекономіки йдеться, що схема збору та транспортування видобутої на родовищі продукції залишилася інтегрованою у виробничу схему «Укрнафти», нагадали в компанії. В «Укрнафті» зазначають, що компанія зможе наростити видобуток нафти на Сахалінській площі на 14%, а також збільшити видобуток газу.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні