Виробники безалкогольних напоїв та мінеральної води за підсумками 2023 року сплатили податків на суму 2,8 млрд грн, що вдвічі більше, ніж у 2022-му. Про це повідомив голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Представники галузі сплатили податків на 2,8 млрд грн. За словами Гетманцева, 68,5% надходжень із зазначеної суми забезпечили «Кока-Кола», «Оболонь» «Красилівське» та виробнича фірма «Панда».
- Гетманцев наголосив, що всі три лідери зі сплати податків мають вище середньогалузеве навантаження: «Кока-Кола» – і по ПДВ, і по податку на прибуток, «Оболонь» і «Красилівське» – по ПДВ, а «Панда» – по податку на прибуток.
Контекст
У 2022 році обсяг вітчизняного ринку споживання солодких газованих напоїв склав 1,3 млрд л, підрахували на запит Forbes в консалтинговій компанії Pro-Consulting. Тобто приблизно 37 л солодких напоїв на рік на одну людину, якщо рахувати кожного українця. Для порівняння, у Великій Британії цей показник становить 79,4 л.
Весною 2023-го декілька десятків депутатів зареєстрували законопроєкт, який може встановити акциз на солодкі напої в Україні. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.
У грудні 2023 року Кабмін ухвалив Національну стратегію доходів до 2030-го. Це детальний план, що описує, як Україна поступово житиме за рахунок власних ресурсів. Серед планів уряду – запровадження з 2027 року акцизу на підсолоджені цукром напої.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.