Категорія
Новини
Дата

Всі області заживлені, енергосистема знову з’єднана з енергосистемою Євросоюзу – «Укренерго»

Найскладніший етап після атаки 23 листопада українська енергосистема пройшла, переконаний голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Протягом дня і ночі 23 листопада диспетчерський центр «Укренерго» відновлював енергосистему, забезпечуючи її цілісність. Це вдалося спеціалістам під ранок.
  • Під час атаки Україна тимчасово втратила велику частину електрогенерації – теплової, гідро- та атомної. Нині триває процес набору потужності всіма видами електростанцій. Найбільші надії «Укренерго» покладає на атомну енергетику – зараз три атомні станції, розташовані на контрольованій території, працюють і набирають потужності.
  • Станції вийдуть на нормальну планову потужність за один-два дні. Після цього система матиме обсяг генерації, аналогічний тому, що був декілька днів назад. Це дозволить перевести споживачів замість аварійних на планові графіки.
  • Енергосистема України знову з’єднана з енергосистемою Євросоюзу. Це обʼєднання – важливий фактор нашої безпеки, зауважує Кудрицький. «Енергосистема ЄС здатна допомогти нам у скрутний момент, і вона це робить», – каже він. Україна може комерційно імпортувати електроенергію з ЄС: «Укренерго» забезпечила можливість такого імпорту в обсязі до 600 МВт. Але потрібен механізм для забезпечення такого імпорту, бо ціна електроенергії в Європі вища за ціну в Україні. «Наскільки мені відомо, такі механізми розробляються», – додає голова правління «Укренерго».
  • В «Укренерго» розуміють, що ракетні атаки можуть повторюватись. «Якщо буде восьма атака, ми так само будемо готові після її завершення одразу ж відновлювати нормальну роботу енергосистеми, – каже Кудрицький. – Сім з семи разів нам це вдалось у досить короткі терміни, враховуючи масштаб». Голова правління «Укренерго» заохочує споживачів заощаджувати енергію та бути готовими до перерв у електропостачанні, якщо атака станеться.

Контекст

23 листопада Росія всьоме атакувала українську енергетичну інфраструктуру. Два десятки ракет влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. Атака призвела до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, а 80% столиці залишилось без електрики і води. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні