З моменту вторгнення РФ кількість заяв на відкриття справи про банкрутство впала в 10 разів – зі 1100 в лютому 2022 року до 16 у березні та квітні загалом, свідчать дані Опендатабот.
Ключові факти
- Сама процедура відкриття провадження у справі про банкрутство після введення воєнного стану не змінилася.
- Кількість заяв зменшилась, зокрема, через ускладнену роботу судів в регіонах, де відбуваються бойові дії.
- Щоб відкрити провадження у справі про банкрутство по юридичній особі, яка зареєстрована в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, необхідно звернутись із заявою до Господарського суду, на території якого зареєстрований боржник.
- При поданні заяви слід враховувати, що підсудність судів, на території юрисдикції яких ведуться бойові дії, тимчасово передана іншим судам.
- Продовжують діяти норми щодо відповідальності керівника юридичної особи, якщо протягом місяця з моменту настання загрози неплатоспроможності керівник не подав до суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. Тому не треба нехтувати нормами Кодексу України з процедур банкрутства навіть у воєнний час, зазначив арбітражний керуючий Руслан Бандуристий.
Контекст
В «Опендатаботі» можна відстежувати поточний стан компанії. Аби не пропустити інформацію про те, що юрособа ініціювала банкрутство або стала банкрутом, надішліть боту в додатку або у зручному месенджері код компанії та підпишіться на оновлення по ній. Щойно в реєстрах зʼявиться інформація, бот надішле сповіщення про це.
Матеріали по темі
![Мистецтво витрачати. Як працює найбільша волонтерська машина України – фонд «Повернись живим» /Фото Олександр Чекменьов](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/c8/df6e5c0b-b33aca5785d36312425ef5435d2b7c8e.jpg?v=5908_5)
![Український бізнес шукає місце для своїх заводів у Європі. Розглядають Польщу, Румунію та Угорщину. Де кращі умови?](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/4/b9/518ffd96-977f434ba3e05fd17db2d99a32c7eb94.jpg?v=7813_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.