JTI International Company

Виторг 14,3 млрд грн, FMCG

JTI International Company /Фото JTI
Прибуток 698 млн грн
37 місце
100 найбільших приватних компаній

Профайл

Кількість працівників
882
Керівник
Пол Холловей
Власник
Japan Tobacco International
Річний приріст виторгу
5%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
32 182 грн
Керівник HR
Олена Войтенко

2019 року JTI виробила в Україні майже 10 млн сигарет і збільшила чистий прибуток у 1,7 раза. Її ринкова частка, за даними самої компанії, за цей період становила 22,1%. А ключовий бренд Winston встановив історичний рекорд, завоювавши 10% ринку. У вересні 2020-го українська «дочка» JTI повідомила про намір виплатити 417,7 млн грн дивідендів за попередній рік. Усе могло скластися набагато гірше.

У листопаді 2019-го JTI зупинила фабрику в Кременчуці, а також відмовилася від викупу замовлених у Держфіскальної служби акцизних марок на 350 млн грн. Причина – у спробі депутатів ввести держрегулювання торговельної націнки на сигарети. Фабрика запрацювала лише після розмови представників тютюнового бізнесу з Володимиром Зеленським, який підтримав іноземних інвесторів.

50 найкращих роботодавців

Українська «дочка» глобального тютюнового гіганта JTI очолила рейтинг роботодавців завдяки лояльності співробітників. 92% персоналу, які заповнили анкету, готові рекомендувати працевлаштування тут своїм друзям і близьким. Це найвищий показник серед компаній, які брали участь в опитуванні.

JTI пропонує гарний соцпакет: страхування життя, медстрахування, навчання. З 2021 року тютюновий виробник оплачуватиме 20 тижнів відпустки працівникам, у яких народилися діти.

Компанія регулярно опитує співробітників з різних тем – від якості навчання до оцінки дій підприємства. «Це дало поштовх багатьом нововведенням: наприклад, так з’явилася наша програма нагороджень», – говорить Олена Войтенко, котра відповідає в компанії за HR.

JTI вже шість років проходить міжнародну сертифікацію TOP Employers. «Завдяки цьому ми впровадили понад 100 нових HR‑практик, – зазначає Войтенко. – З останніх – програма відшкодування витрат на спорт і онлайн‑платформа для адаптації новачків».

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній»
Samsung Україна /Фото Ravi Sharma / Unsplash
Виторг 14,6 млрд грн
Прибуток 249 млн грн
Auchan /Фото Getty Images
Виторг 14,2 млрд грн
Збиток 563 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд