202 бізнес-чемпіони 2024
Японський тютюновий гігант JTI планував у 2022 році завершити модернізацію фабрики у Кременчуці та створити на її базі експортний хаб, натомість мусив скорочувати виробництво, асортимент та експорт, який просів найбільше – майже на 50%. З України компанія постачала продукцію до 22 країн. «Експорт приносив нам приблизно $120 млн валютного виторгу на рік», – казала в інтерв’ю NV генеральна директорка «JTI Україна» Світлана Шарамок. Із відкриттям українських портів JTI відновлює і міжнародні постачання.
План до кінця 2024 року – подвоїти частку експорту у загальному виторгу до 30%. Допомогти зберегти позиції на ринку повинна флагманська система нагрівання тютюну Ploom, яку JTI презентувала у червні. Тютюнова корпорація збирається витратити до 2026-го на її просування в Україні $60 млн.
50 найкращих роботодавців
Керівники JTI проходять програму інклюзивного лідерства, каже HRD JTI Олена Войтенко. Це сприяє створенню комфортного середовища для повернення ветеранів. 5% співробітників JTI перебувають у силах оборони. Компанія має статус критично важливого підприємства і можливість бронювати працівників.
Понад $50 тис JTI інвестував у програму з добробуту колективу – BeWell. 15% працівників отримують безоплатні консультації психолога. Співробітників також навчають правил інформаційної гігієни. Соціальний пакет включає компенсацію занять спортом, медичне страхування тощо. JTI компенсує оренду житла близько 50 релокованим співробітникам.
За даними ресурсу leave‐russia. org, Japan Tobacco International (JTI) продовжує роботу на російському ринку.
Цитата з анкет: «Є медичне страхування дитини, психологічна допомога рідним та близьким. Можливість зняти номер у готелі, якщо немає опалення, світла вдома».
50 найкращих роботодавців воєнного часу
Кількість співробітників JTI скоротилася на 20%, до 800 осіб. Виторг у 2022 році зменшився на 1%, до 18,2 млрд грн, чистий прибуток – на 28%, до 1,4 млрд грн.
Із початку вторгнення JTI виплатила разову премію, оплатила оренду житла тим, хто вимушено залишив власні домівки, компенсувала частину витрат співробітників на підготовку до осінньої енергокризи. «Ми не відмовилися від бонусних чи мотиваційних програм, навіть збільшуємо їх», – каже Олена Войтенко. Компанія обіцяє компенсувати оренду житла співробітникам, житло яких пошкоджене або розміщене на тимчасово окупованих територіях, мінімум до 2025 року.
У жовтні японський тютюновий гігант змінив менеджмент у дочірніх українських компаніях. Замість Пола Холловея український офіс очолила Світлана Шарамок – вона керувала маркетинговою дирекцією. Кременчуцькою тютюновою фабрикою тепер керує Василь Мастюх.
50 найбільших експортерів України 2022
Японський тютюновий гігант JTI планував завершити модернізацію фабрики у Кременчуці та створити на її базі експортний хаб. Проте війна змусила скоротити обсяги виробництва й асортимент. Експорт упав більш як удвічі. У 2021‑му компанія в Україні виробила майже 16 млрд цигарок – 38% було експортовано до 14 країн, зокрема Японії та Мексики (попереднього року обсяг експорту становив $118 млн). Чотири фабрики JTI продовжують працювати у РФ, утім, корпорація тимчасово припинила інвестиції. Не допомогло і звернення українського офісу, в якому працівники закликали материнську компанію залишити Росію.
50 найкращих роботодавців 2021
Режим work from home для співробітників JTI в Україні наближається до завершення – корпорація розробляє план безболісного повернення до офісів. Після закінчення пандемії співробітники зможуть половину часу працювати вдома, а 10 днів на рік виконувати свої обов’язки максимально віддалено – з будь‑якого місця на планеті. Це новий глобальний підхід корпорації New Ways of Working. Компанія виплатила працівникам компенсацію на обладнання робочого місця поза офісом, розповідає директорка відділу «Люди та культура» JTI Україна Олена Войтенко. Робота з дому порушує work‑life balance та збільшує ризик цифрового вигорання співробітників, з’ясувала компанія під час щорічного опитування. Тому в українському підрозділі запровадили програму з поліпшення самопочуття BeWell. Вона охоплює п’ять сфер життя: фізичне, ментальне та емоційне здоров’я, фінансовий та соціальний добробут.
100 найбільших приватних компаній 2021
У 2021 році JTI дістала статус авторизованого економічного оператора. Це означає спрощення митних процедур – спеціальну смугу руху на кордоні і першочергове розмитнення. У 2022 році JTI планує завершити модернізацію фабрики в Кременчуці, в яку інвестовано $45 млн. Це дасть можливість наростити експорт продукції. У 2020 році завод випустив 15,9 млрд сигарет, з них 38% вивезено за кордон. У жовтні 2019 року АМКУ наклав на виробників і дистриб’юторів сигарет штраф у розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні дії. Для JTI та інших тютюнових компаній битва з Антимонопольним комітетом закінчилася успішно: Верховний Суд задовольнив вимоги компанії і скасував накладений штраф у розмірі 923 млн грн.
50 найкращих роботодавців 2020
Українська «дочка» глобального тютюнового гіганта JTI очолила рейтинг роботодавців завдяки лояльності співробітників. 92% персоналу, які заповнили анкету, готові рекомендувати працевлаштування тут своїм друзям і близьким. Це найвищий показник серед компаній, які брали участь в опитуванні.
JTI пропонує гарний соцпакет: страхування життя, медстрахування, навчання. З 2021 року тютюновий виробник оплачуватиме 20 тижнів відпустки працівникам, у яких народилися діти.
Компанія регулярно опитує співробітників з різних тем – від якості навчання до оцінки дій підприємства. «Це дало поштовх багатьом нововведенням: наприклад, так з’явилася наша програма нагороджень», – говорить Олена Войтенко, котра відповідає в компанії за HR.
JTI вже шість років проходить міжнародну сертифікацію TOP Employers. «Завдяки цьому ми впровадили понад 100 нових HR‑практик, – зазначає Войтенко. – З останніх – програма відшкодування витрат на спорт і онлайн‑платформа для адаптації новачків».
100 найбільших приватних компаній 2020
2019 року JTI виробила в Україні майже 10 млн сигарет і збільшила чистий прибуток у 1,7 раза. Її ринкова частка, за даними самої компанії, за цей період становила 22,1%. А ключовий бренд Winston встановив історичний рекорд, завоювавши 10% ринку. У вересні 2020-го українська «дочка» JTI повідомила про намір виплатити 417,7 млн грн дивідендів за попередній рік. Усе могло скластися набагато гірше.
У листопаді 2019-го JTI зупинила фабрику в Кременчуці, а також відмовилася від викупу замовлених у Держфіскальної служби акцизних марок на 350 млн грн. Причина – у спробі депутатів ввести держрегулювання торговельної націнки на сигарети. Фабрика запрацювала лише після розмови представників тютюнового бізнесу з Володимиром Зеленським, який підтримав іноземних інвесторів.