Інформація про Микола Злочевський

ПЕК

Микола Злочевський /Svetlana Pashko/Wikipedia
$500 млн
14 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Київ
Вік
58

20 найбагатших українців 2022

Ексміністр екології часів Віктора Януковича Злочевський більшість часу проводить в ОАЕ. В Україні його оголошено в розшук і заочно заарештовано за спробу підкупу керівників НАБУ та САП. У квітні 2022-го суд дозволив передати на потреби ЗСУ $6 млн, які Злочевський нібито намагався заплатити за закриття старих розслідувань.

Його компанія Burisma не розкриває виробничі й фінансові показники, проте рекордні ціни на газ дозволяють не заморожувати буріння і розвідку. Загалом видобуток газу в Україні за 11 місяців 2022-го знизився лише на 5,5%, за даними ExPro Consulting.

Компанія з групи Burisma – «КубГаз», яка видобувала газ у Луганській області, – оцінила свої прямі матеріальні збитки внаслідок бойових дій у 1,4 млрд грн. Поки Злочевський ховається від українського правосуддя, за бізнесом наглядають дочки Ганна і Карина – у 2021 році вони стали бенефіціарами 13 компаній групи. Інтереси не обмежуються газовидобувним бізнесом. Восени компанія «Сістемойлінженерінг» дочок Злочевського купила будівлю головного офісу збанкрутілого банку «Аркада» за 351 млн грн. На момент підготовки матеріалу договір не підписано.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: У червні 2020 року НАБУ оголосило Миколу Злочевського в розшук, у серпні він був заочно заарештований. Його підозрюють у даванні хабаря в $5 млн співробітникам НАБУ і САП за закриття старих розслідувань.

Це не заважає його компанії Burisma розвиватися активніше за інших. «За 2020 рік компанії, що входять у холдинг, пробурили 14 нових свердловин – більше, ніж будь‑яка інша приватна видобувна компанія», – говорить директор консалтингової компанії Expo Consulting Геннадій Кобаль. Найвдалішими виявилися свердловина на Козівському родовищі в Тернопільській області та на Кубашівському в Харківській. Burisma збільшила видобуток газу на 7%, до 872 млн кубометрів.

100 найбагатших українців 2020

Колишній міністр екології часів Віктора Януковича надовго запам’ятає 2019 рік. Компанія Злочевського Burisma зменшила видобуток газу на 14%, до 816 млн кубометрів, і ще сильніше віддалилася від своєї мети – стати номером один серед приватних газовидобувних компаній України. Тепер вона навіть не друга, а третя – після «ДТЕКНафтогазвидобування» Ріната Ахметова і «Укрнафтобуріння» Ігоря Коломойського, Віталія Хомутинніка і Павла Фукса. Родовища, на яких працює газовидобувна група, старі, і їхнє виснаження не вдається поки що перекрити бурінням нових свердловин. За іронією долі минулого року Burisma стала, мабуть, найзнаменитішою українською компанією в США. У сухому залишку від скандалу щодо сина Джо Байдена, якого Злочевський після Революції гідності найняв до ради директорів компанії, залишилося питання: що вважати політичною корупцією?

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Юрій Косюк /надано пресслужбою
МХП
$780 млн
Віталій Хомутиннік /vitaliy.khomutynnik/facebook
«Укрнафтобуріння»
$465 млн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд