Микола Злочевський

ПЕК

Микола Злочевський /Фото Svetlana Pashko/Wikipedia
$540 млн
14 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Київ

100 найбагатших українців 2021

Подія року: У червні 2020 року НАБУ оголосило Миколу Злочевського в розшук, у серпні він був заочно заарештований. Його підозрюють у даванні хабаря в $5 млн співробітникам НАБУ і САП за закриття старих розслідувань.

Це не заважає його компанії Burisma розвиватися активніше за інших. «За 2020 рік компанії, що входять у холдинг, пробурили 14 нових свердловин – більше, ніж будь‑яка інша приватна видобувна компанія», – говорить директор консалтингової компанії Expo Consulting Геннадій Кобаль. Найвдалішими виявилися свердловина на Козівському родовищі в Тернопільській області та на Кубашівському в Харківській. Burisma збільшила видобуток газу на 7%, до 872 млн кубометрів.

100 найбагатших українців 2020

Колишній міністр екології часів Віктора Януковича надовго запам’ятає 2019 рік. Компанія Злочевського Burisma зменшила видобуток газу на 14%, до 816 млн кубометрів, і ще сильніше віддалилася від своєї мети – стати номером один серед приватних газовидобувних компаній України. Тепер вона навіть не друга, а третя – після «ДТЕКНафтогазвидобування» Ріната Ахметова і «Укрнафтобуріння» Ігоря Коломойського, Віталія Хомутинніка і Павла Фукса. Родовища, на яких працює газовидобувна група, старі, і їхнє виснаження не вдається поки що перекрити бурінням нових свердловин. За іронією долі минулого року Burisma стала, мабуть, найзнаменитішою українською компанією в США. У сухому залишку від скандалу щодо сина Джо Байдена, якого Злочевський після Революції гідності найняв до ради директорів компанії, залишилося питання: що вважати політичною корупцією?

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд