Інформація про ТЕДІС Україна

Виторг 54,8 млрд грн, FMCG

ТЕДІС Україна /DR
Прибуток 244 млн грн
7 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
2281 людина
Керівник
Тарас Корніяченко
Власник
Борис Кауфман, Річард Даксбері, Річард Доріан Фенхальц
Річний приріст виторгу
10%
Центральний офіс
Одеса

100 найбільших приватних компаній 2021

Найбільший український дистриб’ютор сигарет п’ять років відбивається від штрафів і пені, нарахованих компанії Антимонопольним комітетом. Ось свіжий приклад.

У лютому 2021‑го Верховний Суд скасував штраф на 3,4 млрд грн у справі про монополізацію ринку. Але вже наступного місяця ТЕДІС отримав черговий штраф на 274,2 млн грн за те, що сплатив попередній штраф лише частково. Багатомільйонні стягнення і судові розгляди не надто позначаються на компанії, яка, за оцінкою АМКУ, займає не менше 60% ринку. У дистриб’ютора 32 регіональні підрозділи, які охоплюють 50 000 роздрібних точок у всій країні.

100 найбільших приватних компаній 2020

«Наша перевага – масштаб», – сказав Тарас Корніяченко виданню ДС у липні 2020 року, оцінюючи сильні сторони очолюваного ним дистриб’ютора тютюнових виробів «ТЕДІС Україна». Масштаб, утім, приховує і несе в собі не тільки бонуси.

Антимонопольний комітет з листопада намагається оштрафувати ТЕДІС на 3,4 млрд грн у справі про монополізацію ринку. Комітет підрахував, що у 2013–2015 роках частка компанії на ринку дистрибуції сигарет досягала 99,4%. ТЕДІС поки що успішно відбивається. У серпні Господарський суд Києва скасував рішення про арешт рахунків і призупинив провадження у справі.

Частка ТЕДІС, за оцінкою АМКУ, знизилася на початок 2020-го до 60–70%. Компанія залишається партнером «великої тютюнової четвірки» – «Філіп Морріс Україна», «JTI Україна», «Імперіал Тобакко Юкрейн» і «BAT Україна». Дистрибуційна мережа охоплює 50 000 точок продажів, «табачка» займає 95% у портфелі компанії, решта – супутні товари: запальнички і сірники.

У ТЕДІС непогані перспективи на майбутнє. У 2020 році Кабмін вирішив створити національного оператора ринку тютюнових виробів, і тільки компанія Бориса Кауфмана, 46, відповідає критеріям урядового відбору, зазначає громадська організація «Ліга антитрасту». Нацоператор повинен був почати роботу в пілотному режимі з 1 вересня, але на момент здачі номера в друк ще не всі нормативні документи для цього були прийняті.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
АрселорМiттал Кривий Рiг /Олександр Чекменьов
Виторг 63,5 млрд грн
Прибуток 741млн грн
МХП /з особистого архіву
Виторг 51,5 млрд грн
Збиток 3,5 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд