ТЕДІС Україна

Виторг 49,7 млрд грн, Оптова торгівля

ТЕДІС Україна /Фото DR
Прибуток 356 млн грн
8 місце
100 найбільших приватних компаній

Профайл

Кількість працівників
2321 людина
Керівник
Тарас Корніяченко
Власник
Борис Кауфман, Річард Даксбері, Річард Доріан Фенхальц
Річний приріст виторгу
-3%

«Наша перевага – масштаб», – сказав Тарас Корніяченко виданню ДС у липні 2020 року, оцінюючи сильні сторони очолюваного ним дистриб’ютора тютюнових виробів «ТЕДІС Україна». Масштаб, утім, приховує і несе в собі не тільки бонуси.

Антимонопольний комітет з листопада намагається оштрафувати ТЕДІС на 3,4 млрд грн у справі про монополізацію ринку. Комітет підрахував, що у 2013–2015 роках частка компанії на ринку дистрибуції сигарет досягала 99,4%. ТЕДІС поки що успішно відбивається. У серпні Господарський суд Києва скасував рішення про арешт рахунків і призупинив провадження у справі.

Частка ТЕДІС, за оцінкою АМКУ, знизилася на початок 2020-го до 60–70%. Компанія залишається партнером «великої тютюнової четвірки» – «Філіп Морріс Україна», «JTI Україна», «Імперіал Тобакко Юкрейн» і «BAT Україна». Дистрибуційна мережа охоплює 50 000 точок продажів, «табачка» займає 95% у портфелі компанії, решта – супутні товари: запальнички і сірники.

У ТЕДІС непогані перспективи на майбутнє. У 2020 році Кабмін вирішив створити національного оператора ринку тютюнових виробів, і тільки компанія Бориса Кауфмана, 46, відповідає критеріям урядового відбору, зазначає громадська організація «Ліга антитрасту». Нацоператор повинен був почати роботу в пілотному режимі з 1 вересня, але на момент здачі номера в друк ще не всі нормативні документи для цього були прийняті.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній»
МХП /Фото DR
Виторг 53,1 млрд грн
Прибуток 5,6 млрд грн
Запоріжсталь /Фото Getty Images
Виторг 46,5 млрд грн
Збиток 4,3 млрд грн
Участь в рейтингах