Мільярдер і філантроп Джордж Сорос /Getty Images
Категорія
Найбагатші
Дата

Сорос, Трамп та інші мільярдери влили мільйони у кандидатів в Конгрес. Хто з них став переможцем, а хто – марнотратом

4 хв читання

Джордж Сорос зробив вдалу ставку на кандидатів, які боролися за місця у американському парламенті. Фото Getty Images

Цього тижня в США пройшли вибори в Конгрес. В Штатах існує поширена практика фінансової підтримки улюблених кандидатів через спеціальні фонди і групи. Значну грошову підтримку кандидати отримують від бізнесових діячів, зокрема мільярдерів.

Ставки яких мільярдерів цього року зіграли, а у кого вони виявилися програшними?

Мільярдерів вважають прикладом успіху, але не всі вони розважливі інвестори, особливо коли йдеться про політику. Зрештою, троє із учасників цього списку боролися за крісло президента у 2020-му і жоден із них не опинився у Білому домі. Цього року багато американських магнатів влили мільйони доларів у битву за Конгрес, а також у місцеві вибори. Ще рано говорити про всі результати, та ось одні з перших переможців і невдах.

Переможці

Джордж Сорос

Інвестор гедж-фонду і одна із його груп вклали $13 млн у незалежні фонди, які підтримують демократичних кандидатів у виборах у Сенат. Ця підтримка окупилася у Пенсильванії, де Джон Феттерман переміг Мехмета Оза у вкрай важливих перегонах.

Демократам потрібно виграти в двох з трьох ще не порахованих штатах, щоб зберегти більшість у Сенаті. Джордж Сорос також був успішний у дещо менших перегонах, таких як вибори окружного прокурора в окрузі Полк, Айова. Він пожертвував понад $500 000 групі, яка підтримувала Кімберлі Грем – вона перемогла із великим відривом.

Пітер Тіль

Мільярдери часто витрачають гроші протягом сезону виборів, але Тіль обрав більш концентрований підхід у 2022-му. Венчурний капіталіст обрав двох кандидатів, Джей Ді Венса в Огайо і Блейка Мастерса у Аризоні, вклавши у підтримку кожного по $15 млн. Венс здолав багато конкурентів у перегонах за номінацію від Республіканської партії, а потім переміг демократа Тіма Раяна на загальних виборах.

Мастерс, який змагається із чинним сенатором Марком Келлі, може і не перемогти, хіба що отримає приплив голосів під кінець. Але у Тіля є привід для радощів у будь-якому разі, адже не так і легко вгадати і з одним сенатором.

Пітер Тіль /Gettyimages

Пітер Тіль обрав двох кандидатів, Джей Ді Венса в Огайо і Блейка Мастерса у Аризоні, вклавши у підтримку кожного по $15 млн. Фото Gettyimages

Джей Бі Пріцкер

Прріцкер – спадкоємець готелів Hyatt і один з представників родини Пріцкерів; його статки оцінюють у $3,6 млрд. Він виграв перевибори у Іллінойсі, де був губернатором з 2019-го. Цьогорічні перегони обійшлися йому трохи дешевше, ніж попередні: цього разу він витратив близько $150 млн, а на передвиборчу компанію 2018-го – приблизно $170 млн. «Дякую, Іллінойс, – твітнув демократ у вівторок ввечері. – Час ставати до роботи».

Джефф Ясс

Пенсильванський трейдер, лібертаріанець і прихильник чартерних шкіл зробив кілька незвичайних пожертв у штатах, які знаходяться далеко від його дому. Він вклав мільйони у Джоша Брічіна, республіканця, який змагався за місце представника від Оклахоми у Палаті представників. Цей кандидат пройшов непрості праймеріз, а от на самих виборах з легкістю обійшов опонента.

Через групу Moderate PAC, яку Ясс заснував одноосібно, він підтримав Джареда Голдена, демократичного кандидата в штаті Мен, який наразі лідирує у перегонах за місце в Палаті представників, хоч і є шанс, що там будуть повторні вибори.

У Північній Кароліні мільярдер допоміг республіканцю Теду Бадду, який переміг Шері Бізлі і залишив місце Річарда Берра у Сенаті «червоним».

PokerNews

PokerNews

Невдахи

Кен Гріффін

Геджфондовий магнат ймовірно викинув на вітер $30 млн, які він віддав Senate Leadership Fund, великій групі, яка займається підтримкою республіканців. Також була невдалою ставка на губернаторські перегони в Іллінойсі, де він віддав $50 млн на підтримку Річарда Ірвіна, якому не вдалося виграти навіть у республіканських праймеріз.

Проте не всі новини для нього погані. Гріффін також пожертвував $25 млн, більше за будь-ку іншу окрему особу, республіканській групі, яка боролася за те, щоб виграти більшість в Палаті представників – найімовірніше, що це у консерваторів вийде.

Річард й Елізабет Юлайн

Річард Юлайн, який заробив статки на перевезеннях, віддав понад $40 млн на підтримку в рідному Іллінойсі республіканця Даррена Бейлі, який обійшов Ірвіна на праймеріз. Ставка не зіграла, адже Бейлі програв Пріцкеру.

Юлайн із дружиною Елізабет також дали гроші низці груп, які спрямовували гроші на підтримку кандидатів у Сенат по всій країні. Тут теж їх спіткала невдача. Кілька їхніх протеже – Джош Мендел в Огайо, Ерік Грайтенс в Міссурі і Джейк Бекет в Арканзасі – навіть не подолали стадію праймеріз.

Щоправда у Юлайнів залишилось ще кілька «рисаків»: Адам Лаксальт поки лідирує в Неваді і Блейк Мастерс може вирвати перемогу в Аризоні. Втім, поки що видається малоймовірним, що обидва виграють і віддадуть Сенат республіканцям.

Рональд Лаудер

Спадкоємець косметичної імперії, чий статок оцінюють у $4,5 млрд, віддав понад $10 млн на перегони в штаті Нью-Йорк, сподіваючись побачити республіканця Лі Зелдіна на посаді губернатора. Проте чинна губернаторка Кеті Гочул вирвала перемогу, частково завдяки своїм мільярдерам, які її підтримали, серед яких і брат Рональда, Леонард Лаудер.

Сем Бенкман-Фрід

Криптовундеркінд пройшов неприємну ініціацію в світ підтримки політиків. Заробивши статок практично за ніч, він витратив $40 млн на федеральних кандидатів і лобіювання. Понад чверть цієї суми пішла на маловідомого кандидата в Конгрес від Орегону на імʼя Каррік Флін, який не пішов далі демократичних праймеріз. Наразі Бенкман-Фрід певно шкодує про своє марнотратство, враховуючи ймовірний крах його криптобіржі FTX.

Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід /Forbes

Криптопідприємець Сем Бенкман-Фрід пройшов неприємну ініціацію в світ підтримки політиків. Фото Forbes

Дональд Трамп

Дехто із кандидатів колишнього президента не виправдали очікування, а його новоявлений конкурент Рон Десантіс впевнено обійшов опонента у Флориді. «Певним чином ці вибори стали розчаруванням», – визнав Трамп у пості у свій соцмережі Truth Social. А потім додав: «Для мене особисто це була дуже велика перемога».

Для Трампа дійсно зʼявився промінь надій. Республіканці найімовірніше візьмуть Палату, що нарешті дасть колишньому президенту можливість перепочити від комітетів Конгресу, які майже чотири роки розслідують його діяльність.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд