20 найбагатших українців 2022
У липні 2021-го необанк Revolut став найдорожчим стартапом Великої Британії, залучивши $800 млн інвестицій за оцінки $33 млрд. Угода перетворила співзасновника та технічного директора компанії, українця Влада Яценка, на мільярдера. Із початком повномасштабного вторгнення Revolut зайнявся релокацією та підтримкою кількох десятків українських співробітників. Для українців, що рятувалися від війни у країнах Європи, Revolut спростив відкриття рахунків та прибрав частину комісій. Його послугами за пів року скористалися 250 000 тимчасових переселенців.
Користувачі необанку пожертвували українцям £8,5 млн, ще £1,5 млн надала сама компанія. «Я неймовірно пишаюся тим, що є частиною британського фінтеху, який швидко може допомогти українцям», – заявив Яценко.
На підтримку України у березні висловився й інший співзасновник Revolut, росіянин Микола Сторонський. У жовтні стало відомо, що він відмовився від російського громадянства, залившись із британським паспортом. Батько Сторонського, топменеджер «Газпрому», восени потрапив під українські санкції.
Бізнес Revolut, незважаючи на глобальну рецесію та криптозиму, продовжив зростати. В липні – листопаді проєкт залучив 5 млн користувачів, досягнувши позначки у 25 млн клієнтів.
Наразі компанія обробляє понад 330 млн транзакцій на місяць. Компанія активно наймає людей, зокрема у напрямі криптовалют, до якого приєдналися понад 40 співробітників. Експансію на ключовий ринок США та розширення послуг на ринку Великої Британії, стримує зволікання британського фінрегулятора.
Revolut досі не отримав банківську ліцензію, на яку подавця наприкінці 2021-го. У наближчі місяці компанія планує вийти на ринки Бразилії, Індії та Нової Зеландії.
100 богатейших украинцев 2021
Ожидаемое событие: Новый раунд финансирования, который поднимет оценку Revolut с $6 млрд до $10– 15 млрд. Деньги планируют привлечь осенью 2021 года, пишет Sky News со ссылкой на источники в компании. В этом случае состояние Яценко, владеющего 5% Revolut, может вырасти до $420–630 млн.
40 глобальных украинцев
Яценко уехал из Украины, окончив в 2006 году николаевский филиал Киево-Могилянской академии, и уже не оглядывался назад. Был разработчиком в польской IT-компании, в 2010-м переехал в Лондон работать в банке UBS. Вместе с россиянином Николаем Сторонским Яценко построил финтек-компанию Revolut стоимостью $5,5 млрд. Этот необанк позволяет переводить и снимать деньги без комиссий, торговать криптовалютами и акциями, покупать страховку. Бизнес, завязанный на трансграничных переводах, пострадал в карантин, но не растерял доверия инвесторов. В июле 2020-го Revolut привлек $80 млн, а общий объем инвестиций в компанию превысил $900 млн.
Revolut обвиняют то в переработках, то в несправедливых увольнениях. Человеческий капитал важнее финансового, парирует Яценко. «Не могу терпеть, когда люди называют других «ресурсом». Это звучит как наследие времен рабства», – пишет он в Twitter.
100 богатейших украинцев 2020
За четыре года финтехстартап Revolut, основанный россиянином Николаем Сторонским и Владом Яценко, стал лидером среди необанков. Инвесторы его оценили в $6 млрд. Revolut вышел на рынок в 2015 году, быстро нарастил пользовательскую базу и благодаря разнообразию сервисов превращается в полноценный финансовый супермаркет. В 2019 году компания привлекла рекордные для европейского финтеха $500 млн и продолжила экспансию на новые рынки (США, Сингапур). 90-часовая рабочая неделя не оставляет Яценко, который отвечает за всю разработку, времени на хобби. Он называет свой стиль управления либеральным, но убежден, что без высоких KPI для сотрудников и амбициозности основателей о стремительном развитии Revolut можно было бы только мечтать.
- Категория
- Мир
- Дата