Лауреати «30 до 30», блокчейн-ігри та диджитал-бухгалтери. Кому зі стартапів дали гроші цього тижня /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Лауреати «30 до 30», блокчейн-ігри та диджитал-бухгалтери. Кому зі стартапів дали гроші цього тижня

3 хв читання

Getty Images

У фокусі інвесторів – українські стартапи, які автоматизують бізнес: розшифровують відеодзвінки, нагадують про сплату податків, шукають графічних дизайнерів. Ці компанії залучили понад $3,2 млн інвестицій. Серед інших новин ІТ-ринку: нова покупка найбільшої геймдев-компанії Прибалтики в Україні, опціони Дмитра Дубілета та перехід СЕО Petcube до Fuel Finance. Розповідаємо головне

Патформа для дизайнерів Awesomic залучила $2 млн. За ці гроші співзасновники Роман Севастьянов і Анастасія Павлишина розвиватимуть сервіс, який допомагає компаніям знайти графічних дизайнерів. В останньому раунді у стартап вклали гроші 37 інвесторів, зокрема фонди Flyer One Ventures і SID Venture Partners, бізнес-акселератор Y Combinator, а також бізнес-ангели Рагнар Сасс з Pipedrive, Бас Годска з Acrobator Ventures, Мікко Сильвентола з Frontier VC, Олександр Худа й Андрій Суржинский з Restream.

ІТ-компанія Vymex залучила $1 млн інвестицій. Її засновник Руслан Юмагулов розробляє додаток, який допомагає керувати бізнесом – наймати людей, спілкуватися з колегами, слідкувати за результатами роботи. У компанію інвестували ​​20 приватних інвесторів, серед яких Ігор Фостенко, засновник EnjoyTheWood, компанії, що виробляє дерев’яні карти. Vymex вже запустила бета-версію додатку, а реліз на iOS та Android запланований на 2022 рік.

Бухгалтерський стартап Finmaxi залучив $50 000. Це ангельські інвестиції від американських підприємців, імена яких засновник стартапу Ігор Ніколаєв не захотів розкривати. Сервіс виходить на ринки України, Німеччини та Канади. Він автоматизуватиме роботу бухгалтерів: генеруватиме інвойси, нагадуватиме про сплату податків та працюватиме з банками.

Заснована українцем Solana Ventures із партнерами інвестує $150 млн у блокчейн-ігри. Компанії Solana, Forte і Griffin Gaming Partners інвестують в ігри, створені на блокчейні українця Анатолія Яковенка. Завдяки NFT гравці зможуть володіти віртуальними предметами, а не просто грати для задоволення.

Литовський видавець ігор Nordcurrent купив українську геймдев-студію RinGames. Суму угоди компанії не розголошують. Після злиття 28 розробників мобільних ігор із RinGames перейдуть в офіс компанії Nordcurrent у Дніпрі. Студію планують розширити до 100 співробітників. Це не перша покупка найбільшої геймдев-компанії Прибалтики в Україні – у 2018 році вона придбала одеську Blam! Games Studio, в якій працювало 60 розробників ігор.

Необанки Дмитра Дубілета йдуть в Африку та Азію. Заснована Дубілетом компанія Fintech Farm буде відкривати необанки у різних країнах у партнерстві з традиційними банками. Першим кейсом став Leobank в Азербайджані, далі – вихід на ринок Нігерії. У планах Дубілета – вивести Fintech Farm на біржу і стати декакорном. Він обіцяє роздавати у компанії опціони на частку в бізнесі, тому всі працівники Fintech Farm можуть стати доларовими мільйонерами.

Сервіс для пошуку інвесторів Дениса Довгополого став продуктом дня на Product Hunt. Сервіс Smart VC Search допомагає стартапам знайти інвестора та його контакти в базі даних. Це один із проєктів його стартапу Unicorn Nest, про який Forbes розповідав раніше. Коли Smart VC Search став продуктом дня на Product Hunt, виторг та відвідуваність платформи виросли: за день сервіс заробив у 1,5 раза більше, ніж за весь попередній місяць, а кількість сеансів була в 10 разів більшою, ніж у середньому за день. Також Довгополий отримав запити від 12 нових інвесторів, пише AIN.UA.

СЕО Petcube Ярослав Ажнюк приєднався до Fuel Finance. Як партнер і співзасновник компанії він допоможе розвивати продукт і масштабувати бізнес на західні ринки. В обмін на це він отримає міноритатрну долю у компанії. Основною зайнятістю Ажнюка залишається Petcube. Fuel Finance допомагає управляти фінансами малим і середнім бізнесам. Компанію заснувала у 2019 році Альона Мисько.

Можливості для стартапів

В Україні запускають венчурний фонд GEEK Ventures. Засновники – білоруський ангельський інвестор Ігор Маханьок та фаундер компанії 3DLOOK Вадим Роговський. У фокусі фонду – стартапи на ранніх стадіях із засновниками зі СНД, а в майбутньому – американський та глобальний ринок. Партнери фонду хочуть вкладати у стартапи по $500 000 за раз, у них в портфоліо вже шість проєктів.

Radar Tech запускає в Україні акселератор для AI- та ML-стартапів. Уряд Естонії та український фонд Western NIS Enterprise Fund фінансують тримісячну акселераційну програму для стартапів, які працюють зі штучним інтелектом та машинним навчанням. Після роботи з менторами від експертів з Amazon NVIDIA- та PwC-стартапи зможуть презентувати свої розробки міжнародним компаніям та інвесторам.

Unit.City запускає акселератор Ninja. Він допоможе українським стартапам, які вирішують соціальні проблеми, виходити на ринок Азії та залучити інвестиції. Десять стартапів-фіналістів зможуть презентувати свої ідеї на фінальному пітчингу перед японськими партнерами.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд