Автомобіль із кортежу бізнесмена Олександра Ярославського під Харковом збив на смерть чоловіка та втік із місця ДТП. Аварія привертала увагу громадськості, преси та чиновників до бізнесмена, статки якого – $820 млн. Чим він володіє
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Генеральний прокурор Ірина Венедиктова взяла справу на особистий контроль. Незважаючи на впізнаваність, статус та зв'язки Ярославського, «злочин розслідуватиметься швидко, якісно та неупереджено», – каже вона.
Forbes у 2021 році оцінив статки Ярославського у $820 млн, тоді він посів 9 місце у списку найбагатших людей України. Йому належить група DCH, до неї входять:
- «Харківський тракторний завод»;
- копальня «Суха Балка»;
- «Дніпровський металургійний завод»;
- страхова компанія «Інго Україна»;
- «Українська гірничодобувна компанія».
Ярославський – бенефіціар понад 30 компаній, свідчать дані Опендатаботу. Його інтереси представлені у різних секторах економіки: від ритейлу і будівництва до металургії та машинобудування. Це і мережа ТРЦ «Караван», і готель Kharkiv Palace, і аеропорт «Харків», і банк «Кредит Дніпро», і футбольний клуб «Металіст». «Дешево купити та дорого продати – це суть бізнесу», – каже Ярославський.
З активами Ярославського нічого не станеться, навіть якщо його визнають винним, каже Максим Бойко, адвокат юрфірми Juscutum. Стаття про смертельне ДТП передбачає покарання від трьох до восьми років позбавлення волі без конфіскації майна.
Термін залежить від обставин. Наприклад, у випадку з цією аварією обтяжлива обставина – автомобіль втік з місця аварії. «Можливо, людина була ще жива та її ще можна було врятувати», – каже Бойко.
Пом'якшити обставини може відшкодування збитків родичам потерпілого. Сума може перевищувати 1 млн грн. «Адвокати часто рекомендують своєму клієнту врегулювати питання з потерпілими», – говорить Бойко.
«Поспішний від'їзд»
Щоб визначити ці обставини, правоохоронці повинні провести низку слідчих дій: вивчити місце аварії, автомобіль, який скоїв наїзд, а також провести судові експертизи.
Ще невідомо, хто був за кермом машини у момент аварії. Пресслужба DCH Ярославського стверджує, що за кермом був водій, який працює в одній із допоміжних служб компанії.
Вранці 10 лютого він прибув до відділення поліції та взяв на себе провину. Але Венедиктова каже, що «людина, яка зізналася у скоєнні злочину, на загальну думку поліцейських та прокурорів, – бреше».
Голова МВС Денис Монастирський звинуватив слідчих поліції Харківської області у спробі фальсифікувати справу та звільнив голову місцевої поліції Станіслава Перліна.
Сам Ярославський 10 лютого відлетів до Лондона, щоб зустрітися із сім'єю. 11 лютого його син Володимир виступає на концерті, квитки на який для Ярославського та його подружжя було заброньовано ще 18 січня. З 12 по 19 лютого у нього заплановано сімейний лижний відпочинок, каже пресслужба DCH. Венедиктова цьому не вірить: «Незапланований та поспішний від'їзд виглядає дивно».
Ярославський також стверджує, що у момент аварії спав у себе вдома. Але джерела «Української правди» стверджують, що Ярославський був на місці аварії, а чоловік, який здався поліції, був в іншому місці.
Як дізнатися, хто був за кермом
Щоб це з'ясувати, потрібно провести ДНК-експертизу, взяти відбитки з керма, коробки передач, сидіння водія, панелі управління, говорить Бойко з Juscutum. Але якщо салон автомобіля обробили хімічними засобами після ДТП, помили на мийці, визначити, хто був за кермом, набагато складніше. «У такому разі можуть допомогти камери фіксації дорожнього руху», – говорить він.
Слідчі Нацполіції вже провели обшуки у готелі Ярославського Kharkiv Palace і в його будинку та вилучили для експертизи два автомобілі його кортежу. «До відповідальності за смерть людини буде притягнуто лише того, хто перебував за кермом», – заявив Монастирський.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.