Антон Птушкін і Міша Кацурін. /Ілюстрація Олександра Карасьова
Категорія
Життя
Дата

Ефект Кацуріна – Птушкіна. Віральне відео про київську їжу в рази підвищило потік клієнтів у заклади, в які завітали автори. Чи можна сконструювати подібний успіх

Антон Птушкін і Міша Кацурін. Фото Ілюстрація Олександра Карасьова

Відеогід їжею Києва від Михайла Кацуріна та Антона Птушкіна мав реальний ефект: кількість відвідувачів у згаданих закладах зросла в рази. Що викликало такий ажіотаж та як повторити успішний інфлюенс-маркетинг.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

27 жовтня на YouTube-каналі «Міша Кацурін» вийшов «Великий гід їжею Києва». Відео, де київський ресторатор Михайло Кацурін та найпопулярніший український тревел-блогер Антон Птушкін відвідують з десяток ресторанів з автентичною і якісною українською та київською їжею, сподобалось глядачам: понад 1,4 млн переглядів, 75 000 уподобань, 6500 в абсолютній більшості позитивних відгуків.

Глядачі відреагували на гід не тільки лайками в YouTube, кількість відвідувачів у більшості згаданих у відео закладах зросла в рази, а у деяких – в десятки разів. «Трафік до «Струмка» збільшився у 20 разів, за шаурмою Робера 50-метрові черги, а у «Завертайло» +888% замовлень цілих Київських Тортів і +407% замовлень шматочків», – написав Кацурін 10 листопада на своїй сторінці в Instagram.

У коментарі Forbes він зізнався, що зовсім не очікував такого фідбека від аудиторії тому, що їжа зовсім не пріоритетна тема в українському медіапросторі зараз.

Forbes опитав рестораторів, чиї заклади відвідали Кацурін з Птушкіним, вони підтверджують зростання трафіка і продажів. «Продаж цілого суничного торту збільшився удвічі, фісташкового – у 10 разів. Також зріс попит на десерт ЗСУ «Вибухівка» (з яких 20% від суми йдуть на збір БТРів для ЗСУ. – Forbes)», – розповідає Анна Завертайло, співзасновниця пекарні «Завертайло». Такі обсяги продажів трималися 13 днів після публікації відео, зараз цифри повернулися до своїх показників. 

Попит на голубці, які Кацурін куштував у ресторані »Хуторець на Дніпрі», зріс на 15–20%, розповів співвласник закладу Михайло Бейлін. 

Приблизно таке саме зростання на сирники в ресторані Lucky, які теж потрапили до відео, каже співвласник і шеф-кухар закладу Володимир Ярославський. 

Їжа Києва. Великий гід на YouTube

Це не перший раз, коли українські заклади виграли від уваги інфлюенсерів. У квітні цього року кінозірка Анджеліна Джолі під час короткого візиту до Львова завітала до мережі кавʼярень «Львівські круасани». Фотографія Джолі у кавʼярні облетіла українські й світові медіа. В закладі, де перебувала кінозірка, продажі в той день зросли на 20%. Наступного дня відбувся сплеск продажів і в інших закладах мережі, виторг зріс на 23%.

Довідка

Михайло Кацурін – співзасновник мережі ресторанів азіатської кухні: Тайського, Китайського, Японського та Вєтнамського привітів. Станом на листопад 2022 року на YouTube-каналі Михайла Кацуріна 214 000 підписників та шість випусків гастрошоу, які разом зібрали понад 8 млн переглядів. В Instagram у нього 166 000 підписників.

Антон Птушкін – найпопулярніший український тревел-блогер, у минулому ведучий тревел-шоу «Орел і Решка». На YouTube-каналі блогера понад 5,6 млн підписників, в Instagram – 2,4 млн. У 2020 році Антон Птушкін посів 4-те місце у рейтингу «30 найпопулярніших інфлюенсерів України» від Forbes. (Птушкін не викладав відео на своєму каналі й не промотував у соцмережах).

Інфлюенс-маркетинговий дефібрилятор 

Чи можна штучно повторити такий ефект, використовуючи інфлюенс-маркетинг? Це не так просто, у «бізнес ефективності» відео Кацуріна є кілька факторів. Головний – довіра глядачів до Кацуріна як знавця гастронапряму. 

Лояльність аудиторії та вибірковість блогера підсилили ефект від відео, каже співзасновниця агентства інфлюенс-маркетингу Game Changers Євгенія Гордієнко, яка займається продюсуванням блогерів. Вона пояснює, що на YouTube-каналі Кацуріна тільки тематичний контент – шість випусків гастрошоу, така сфокусованість позитивно впливає на довіру аудиторії. Важливу роль зіграло те, що багато глядачів відео збіглося з географією відео. 

Засновник та CEO агентства інфлюенс-маркетингу WhyNot? Enot Євген Таллер вважає, що зіграв симбіоз факторів: довіра, автентичність закладів та їхня доступність. 

70% успіху інфлюенс-маркетингового кейсу залежать від шерів та постів задоволених клієнтів. Медіаактивність відвідувачів у сукупності дає набагато більше охоплень, ніж від блогера. Але не менш важливими є 30% від роботи інфлюенсера – першочерговий розголос, що дає потужний старт для розвитку кейса. 

До того ж гід зʼявився у правильний час. «Попит на український контент зростає, і поява якісного українського гастрошоу про столичну кухню додало обертів у зацікавленості аудиторії», – каже Таллер.

Як зробити органічний інфлюенс-маркетинг ресторанного бізнесу. 5 порад від Євгенії Гордієнко 

  • Обрати коло інфлюенсерів з лояльною аудиторією та схожими цінностями. Внаслідок схожості інтересів аудиторія блогерів може перетинатися між собою. Як правило, людині потрібно шість дотиків для того, щоб навіть скептична людина відреагувала на рекламу й повірила у щирість порад, які дають інфлюенсери. 
  • Креативна інтеграція. Інфлюенсер має накласти проєкцію закладу на свою аудиторію, щоб вони впізнали себе в цьому описі та відчули потребу навідатися до закладу, як порадив блогер. 
  • Щирість. Аудиторія бажає почути чесний відгук від блогера про місце, яке він радить. Завдання блогера – донести до аудиторії притаманні закладу особливості та вберегти майбутнього клієнта від завищених очікувань і розчарувань у подальшому. 
  • Довгостроковість. Довіра аудиторії до закладу виникає у разі його регулярного відвідування блогером. Навідуючись до закладу за власним бажанням, інфлюенсер запевняє аудиторію в якості та щирості своїх порад.  
  • Важливість. Важливі події в житті блогера супроводжуються зосередженням аудиторії на його контенті. Під час проведення таких подій у аудиторії виникає підвищена зацікавленість, зокрема до закладу. 
Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні