Антон Птушкін і Міша Кацурін. /Ілюстрація Олександра Карасьова
Категорія
Життя
Дата

Ефект Кацуріна – Птушкіна. Віральне відео про київську їжу в рази підвищило потік клієнтів у заклади, в які завітали автори. Чи можна сконструювати подібний успіх

Антон Птушкін і Міша Кацурін. Фото Ілюстрація Олександра Карасьова

Відеогід їжею Києва від Михайла Кацуріна та Антона Птушкіна мав реальний ефект: кількість відвідувачів у згаданих закладах зросла в рази. Що викликало такий ажіотаж та як повторити успішний інфлюенс-маркетинг.

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

27 жовтня на YouTube-каналі «Міша Кацурін» вийшов «Великий гід їжею Києва». Відео, де київський ресторатор Михайло Кацурін та найпопулярніший український тревел-блогер Антон Птушкін відвідують з десяток ресторанів з автентичною і якісною українською та київською їжею, сподобалось глядачам: понад 1,4 млн переглядів, 75 000 уподобань, 6500 в абсолютній більшості позитивних відгуків.

Глядачі відреагували на гід не тільки лайками в YouTube, кількість відвідувачів у більшості згаданих у відео закладах зросла в рази, а у деяких – в десятки разів. «Трафік до «Струмка» збільшився у 20 разів, за шаурмою Робера 50-метрові черги, а у «Завертайло» +888% замовлень цілих Київських Тортів і +407% замовлень шматочків», – написав Кацурін 10 листопада на своїй сторінці в Instagram.

У коментарі Forbes він зізнався, що зовсім не очікував такого фідбека від аудиторії тому, що їжа зовсім не пріоритетна тема в українському медіапросторі зараз.

Forbes опитав рестораторів, чиї заклади відвідали Кацурін з Птушкіним, вони підтверджують зростання трафіка і продажів. «Продаж цілого суничного торту збільшився удвічі, фісташкового – у 10 разів. Також зріс попит на десерт ЗСУ «Вибухівка» (з яких 20% від суми йдуть на збір БТРів для ЗСУ. – Forbes)», – розповідає Анна Завертайло, співзасновниця пекарні «Завертайло». Такі обсяги продажів трималися 13 днів після публікації відео, зараз цифри повернулися до своїх показників. 

Попит на голубці, які Кацурін куштував у ресторані »Хуторець на Дніпрі», зріс на 15–20%, розповів співвласник закладу Михайло Бейлін. 

Приблизно таке саме зростання на сирники в ресторані Lucky, які теж потрапили до відео, каже співвласник і шеф-кухар закладу Володимир Ярославський. 

Їжа Києва. Великий гід на YouTube

Це не перший раз, коли українські заклади виграли від уваги інфлюенсерів. У квітні цього року кінозірка Анджеліна Джолі під час короткого візиту до Львова завітала до мережі кавʼярень «Львівські круасани». Фотографія Джолі у кавʼярні облетіла українські й світові медіа. В закладі, де перебувала кінозірка, продажі в той день зросли на 20%. Наступного дня відбувся сплеск продажів і в інших закладах мережі, виторг зріс на 23%.

Довідка

Михайло Кацурін – співзасновник мережі ресторанів азіатської кухні: Тайського, Китайського, Японського та Вєтнамського привітів. Станом на листопад 2022 року на YouTube-каналі Михайла Кацуріна 214 000 підписників та шість випусків гастрошоу, які разом зібрали понад 8 млн переглядів. В Instagram у нього 166 000 підписників.

Антон Птушкін – найпопулярніший український тревел-блогер, у минулому ведучий тревел-шоу «Орел і Решка». На YouTube-каналі блогера понад 5,6 млн підписників, в Instagram – 2,4 млн. У 2020 році Антон Птушкін посів 4-те місце у рейтингу «30 найпопулярніших інфлюенсерів України» від Forbes. (Птушкін не викладав відео на своєму каналі й не промотував у соцмережах).

Інфлюенс-маркетинговий дефібрилятор 

Чи можна штучно повторити такий ефект, використовуючи інфлюенс-маркетинг? Це не так просто, у «бізнес ефективності» відео Кацуріна є кілька факторів. Головний – довіра глядачів до Кацуріна як знавця гастронапряму. 

Лояльність аудиторії та вибірковість блогера підсилили ефект від відео, каже співзасновниця агентства інфлюенс-маркетингу Game Changers Євгенія Гордієнко, яка займається продюсуванням блогерів. Вона пояснює, що на YouTube-каналі Кацуріна тільки тематичний контент – шість випусків гастрошоу, така сфокусованість позитивно впливає на довіру аудиторії. Важливу роль зіграло те, що багато глядачів відео збіглося з географією відео. 

Засновник та CEO агентства інфлюенс-маркетингу WhyNot? Enot Євген Таллер вважає, що зіграв симбіоз факторів: довіра, автентичність закладів та їхня доступність. 

70% успіху інфлюенс-маркетингового кейсу залежать від шерів та постів задоволених клієнтів. Медіаактивність відвідувачів у сукупності дає набагато більше охоплень, ніж від блогера. Але не менш важливими є 30% від роботи інфлюенсера – першочерговий розголос, що дає потужний старт для розвитку кейса. 

До того ж гід зʼявився у правильний час. «Попит на український контент зростає, і поява якісного українського гастрошоу про столичну кухню додало обертів у зацікавленості аудиторії», – каже Таллер.

Як зробити органічний інфлюенс-маркетинг ресторанного бізнесу. 5 порад від Євгенії Гордієнко 

  • Обрати коло інфлюенсерів з лояльною аудиторією та схожими цінностями. Внаслідок схожості інтересів аудиторія блогерів може перетинатися між собою. Як правило, людині потрібно шість дотиків для того, щоб навіть скептична людина відреагувала на рекламу й повірила у щирість порад, які дають інфлюенсери. 
  • Креативна інтеграція. Інфлюенсер має накласти проєкцію закладу на свою аудиторію, щоб вони впізнали себе в цьому описі та відчули потребу навідатися до закладу, як порадив блогер. 
  • Щирість. Аудиторія бажає почути чесний відгук від блогера про місце, яке він радить. Завдання блогера – донести до аудиторії притаманні закладу особливості та вберегти майбутнього клієнта від завищених очікувань і розчарувань у подальшому. 
  • Довгостроковість. Довіра аудиторії до закладу виникає у разі його регулярного відвідування блогером. Навідуючись до закладу за власним бажанням, інфлюенсер запевняє аудиторію в якості та щирості своїх порад.  
  • Важливість. Важливі події в житті блогера супроводжуються зосередженням аудиторії на його контенті. Під час проведення таких подій у аудиторії виникає підвищена зацікавленість, зокрема до закладу. 
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні