Категорія
Новини
Дата

56% компаній закрилися або призупинили діяльність через війну. Більшість компаній виплатили зарплати і підтримують захисників – ЄБА

Із усіх членів Європейської бізнес-асоціації, половина компаній призупинили діяльність або закрилися через війну, повідомляє асоціація у своєму прессрелізі. Більшість компаній продовжують виплачувати заробітну плату співробітникам і виплатили зарплату на місяць або більше вперед. Бізнес також надає підтримку армії та територіальній обороні.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Серед опитаних членських компаній ЄБА 29% закрилися, 27% призупинили діяльність. 17% повністю працюють, і 16% обмежили географію свого бізнесу. 19% опитаних закрили частину офісів, магазинів чи відділень.
  • Тільки 1% хоче закривати свій бізнес.
  • 63% опитаних компаній продовжують виплачувати зарплату повністю, 45% додають до зарплати аванс або додаткові виплати. Тільки 3% компаній скоротили виплати, і 1% відправили працівників у неоплачувану відпустку або скоротили персонал.
  • 68% опитаних виплатили заробітну плату на місяць або більше вперед, 29% компенсували витрати команді на релокацію, по 23% – орендували житло на західній Україні або закордоном. 1% компаній застрахував працівників, які далі виходять на роботу.
  • Всі опитані члени ЄБА допомагають армії та територіальній обороні. Компанії надсилають гроші, підтримують працівників, які пішли на війну, постачають продукцію, ліки і засоби захисту та оборони.
  • 34% компаній-членів Асоціацій вели бізнес з Росією. Із них 45% повністю або тимчасово розривають зв‘язки з РФ, інші 34% наразі розмірковують над цим.
  • Опитування проводилося з 28 лютого до 4 березня 2022 року, участь у ньому взяли 130 директорів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

Контекст

Європейська Бізнес Асоціація заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні. Її офіси знаходять у Дніпрі, Києві, Львові, Одесі та Харкові. Загалом ЄБА налічувала 993 члени у 2021: 937 компаній та 56 посольств.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні