Категорія
Новини
Дата

90% українців зіткнеться з бідністю у разі посилення війни – ПРООН

За попередніми оцінками Програми розвитку Організації Обʼєднаних націй, впродовж наступного року 90% українського населення зіткнеться з бідністю, 62% перед ризиком зубожіння, якщо воєнні дії посиляться. Війна знівелює 18 років соціально-економічного розвитку, повідомляє організація у своєму прессрелізі.

Ключові факти

  • Воєнні дії відкинуть «країну та весь регіон на декілька десятиліть тому і залишить наступним поколінням глибокі соціально-економічні шрами», констатують у ПРООН.
  • «Тривожний економічний спад, а також страждання й труднощі, які він принесе і без того травмованому населенню, тепер мають бути у центрі уваги. Ще є час зупинити цю похмуру тенденцію», — наголосив керівник ПРООН Ахім Штайнер.
  • ПРООН приєднується до ініціативи Кризового координатора ООН. Вона полягає у використанні багатоцільової грошової допомоги, яка могла б охопити найбільшу кількість людей у всій країні. Організація пропонує екстрений переказ приблизно $250 млн за місяць – це частково покриє втрату доходів 2,6 млн людей, які інакше можуть опинитися в злиднях.
  • «Амбіційніший тимчасовий базовий дохід, що забезпечує базовий дохід у розмірі 5,50 доларів США за день на людину, становитиме 430 мільйонів доларів за місяць виходячи з початкових оцінок», — пояснили в організації.

Контекст

ПРООН працює у всіх 24 областях (адміністративних одиницях) України з більше ніж 332 міськими адміністраціями, 15 хабами організацій громадянського суспільства та понад 17 бізнес-обʼєднаннями малих та середніх підприємств у всій країні.

ПРООН продовжувала працювати протягом усього конфлікту. Організація залучає своїх фахівців для розчищення завалів, оцінки збитків та забезпечення засобів до існування (зокрема грошової допомоги) у надзвичайних ситуаціях. Вона також пропонує можливості для оперативного планування, платформи для партнерів із розвитку та гуманітарних питань та можливості для надання підтримки уряду та народу України.