Категорія
Новини
Дата

Адміністрація президента США Байдена таємно виділила Україні $200 млн на оборону — CNN

Наприкінці грудня адміністрація президента США Джо Байдена таємно виділила Україні додаткову допомогу на загальну суму $200 млн, повідомляє CNN з посиланням на чотири джерела, знайомих із ситуацією. Білий дім нібито тихо повідомив Конгрес про своє рішення.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Пакет допомоги складається з оборонного обладнання, яке США постачали в минулому, включаючи стрілецьку зброю та боєприпаси, системи захищеного звʼязку, медичне обладнання, запасні частини до військової техніки.
  • На початку цього місяця адміністрація Білого дому тихо повідомила Конгрес про своє рішення, повідомляють джерела. Деякі офіційні особи дізналися про це через секретні канали.
  • Фінансова допомога була схвалена за кілька тижнів до того, як США та Росія мали розпочати переговори.

Контекст

До середини грудня США надали Україні допомогу в галузі безпеки на $450 млн. В оборонному бюджеті США на 2022 рік передбачено $300 млн Україні, зокрема – на підтримку армії.

На кордоні з Україною зосереджені десятки тисяч російських військовослужбовців. Адміністрація Байдена погрожує безпрецедентними санкціями, якщо Росія здійснить військові дії проти України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні