Категорія
Новини
Дата

Авіаперевізники США попереджають про «катастрофічну кризу» через розгортання мереж 5G. Це вже вплинуло на плани AT&T та Verizon

Великі авіаперевізники США заявили про загрозу «катастрофічної авіаційної кризи», пише Reuters. Причина занепокоєння – інфраструктура мереж 5G, яку готуються розгорнути оператори AT&T та Verizon

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Southwest Airlines звернулися до Міністерства транспорту США та інших профільних відомств. У листі сказано, що новий сервіс 5G у частотному діапазоні C (C-Band 5G) може обмежити польоти великої кількості авіалайнерів.
  • Перешкоди можуть вплинути на роботу бортової електроніки та ускладнити польоти в умовах поганої видимості, пояснили у Федеральному управлінні цивільної авіації США (FAA). Це призведе до перенаправлення або скасування близько 4% щоденних рейсів і торкнеться сотень тисяч пасажирів.
  • Авіакомпанії закликали керівництво США не допустити розгортання мереж 5G поблизу аеропортів (у радіусі двох миль). Галузі загрожують «катастрофічні збої» у глобальному ланцюжку постачань та пасажирських перевезеннях, заявляють учасники ринку. За їхніми оцінками, збитки становитимуть до $1,6 млрд на рік.

Контекст

Мережі 5G у США працюють на частоті, наближеній до авіаційних приладів. У лютому 2021 року AT&T та Verizon отримали дозвіл на використання частот C-діапазону (3,4–3,8 ГГц) для 5G, заплативши за це десятки мільярдів доларів. Запуск мереж 5G був запланований на 5 грудня, але оператори погодилися перенести його на 5 січня після того, як Airbus та Boeing заявили про можливі перешкоди для літаків. Пізніше Мінтранс та FAA звернулися до AT&T та Verizon з проханням відкласти заплановане на 5 січня розгортання мереж через можливі ризики для авіації.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні