Магнус Бруннер /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Австрія створила спецфонд у €500 млн для страхування інвестицій в Україну

1 хв читання

Магнус Бруннер Фото Getty Images

Міністерство фінансів Австрії та австрійське експортне кредитне агентство OeKB із середини травня починають приймати заявки на страхування експорту та інвестицій в Україну коштом спеціального фонду для України. Про це йдеться у повідомлення австрійського Мінфіну 16 травня. 

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Передбачається, що протягом наступних пʼяти років на покриття операцій в Україні буде виділено €500 млн. Також очікується, що залучення коштів міжнародних фінансових інституцій дасть змогу отримати до €1 млрд.
  • Приблизно €100 млн на рік призначено для нового бізнесу. Це також відкриє можливості для австрійських експортерів у процесі відновлення України, повідомив австрійський Мінфін.
  • На першому етапі будуть можливими малі та середні угоди в державному секторі на основі державної гарантії, зазначив міністр фінансів Австрії Магнус Бруннер. Йдеться про забезпечення питною водою та теплом, відновлення транспортного сектору включно з дорогами, мостами і залізничною інфраструктурою.

Контекст

Стимулювання інвестицій є одним із пріоритетів Ukraine Facility – програми підтримки України від Євросоюзу обсягом у €50 млрд. 

Поруч із підтримкою державного бюджету і технічною допомогою уряду у впровадженні реформ програма передбачає ще один важливий елемент – створення Ukraine Investment Framework, Українську інвестиційну рамку (так званий Pillar 2 Ukraine Facility). 

Це спеціальний інвестиційний механізм обсягом €9,3 млрд. Очікується, що завдяки різноманітним інструментам розподілу ризиків, змішаному фінансуванню та грантам, а також технічній допомозі UIF сприятиме залученню близько €40 млрд в українську економіку в наступні роки. Більше про це читайте у колонці міністерки економіки Юлії Свириденко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні