Категорія
Новини
Дата

«Бритіш Американ Тобакко» виграла справу проти АМКУ в Верховному Суді. Це чергова тютюнова компанія, якій скасували штраф у справі «Тедіс»

Верховний Суд України 15 квітня задовольнив вимоги «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» (БАТ) і скасував накладені 2019 року штрафи Антимонопольним комітетом України (АМКУ) на загальну суму 80 млн грн.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Після більш ніж півторарічного процесу Верховний Суд остаточно визнав безпідставність вимог АМКУ.
  • Гендиректор компанії Кахабер Бенідзе заявив, що рішення суду демонструє, що судова система здатна захищати права іноземних інвесторів, які працюють в Україні.
  • Раніше Північний апеляційний госпсуд відмовився скасувати штраф на 80 млн грн для «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна».

Контекст

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував низку тютюнових компаній і дистриб’ютора «Тедіс Україна» на загальну суму 6,5 млрд грн. З цієї суми найбільший штраф отримала «Тедіс Україна» – 3,4 млрд грн. «Джей Ті Інтернешнл Україна» оштрафували на 430 млн грн, а «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – на 490 млн грн.

Також були оштрафовані такі компанії: «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», «Філіп Морріс Україна», «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», «Імперіал Тобако Юкрейн», «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки».

Тодішній голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив у Facebook, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб’ютором на ринку первинного продажу цигарок стало створення й підтримання штучних барʼєрів для інших компаній.

Він додав, що в 2011−2012 роках вказані виробники почали працювати лише з одним дистриб’ютором – «Тедіс Україна». У результаті 2013-го компанія стала монополістом на ринку з часткою 99,43%.

Однак цього року низці компаній штрафи було скасовано, пише Finbalance. Північний апеляційний госпсуд скасував штраф для групи компаній Philip Morris на 1,2 млрд грн. Наразі Philip Morris очікує касаційний позов від АМКУ, зазначили Forbes.ua в компанії. У лютому Верховний Суд скасував штраф АМКУ на 3,4 млрд грн для «Тедіс Україна». Однак у березні АМКУ наклав новий штраф у розмірі 274 млн грн. Також Північний апеляційний госпсуд скасував штраф у 450 млн грн для «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», яка належить British American Tobacco. Також Північний апеляційний госпсуд скасував штрафи на 923 млн грн для групи тютюнових компаній JT International.

Водночас Північний апеляційний госпсуд відмовився скасувати штраф на 460 млн грн для Imperial Tobacco. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні