ЄС ухвалив 11-й пакет санкцій проти Росії. Що він передбачає /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС ухвалив 11-й пакет санкцій проти Росії. Що він передбачає

Getty Images

Рада Європейського Союзу затвердила 11-й пакет санкцій проти Росії, повідомляє Єврокомісія. Цей пакет забезпечить ще більш ефективне застосування та реалізацію обмежень блоку проти Росії.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Новий пакет містить санкційні списки, а також торговельні, енергетичні та транспорті обмеження.
  • Торговельні заходи передбачають новий інструмент проти обходу санкцій, також пакет містить розширення заборони на транзит деяких товарів подвійного призначення (наприклад, передові технології, авіаційні матеріали), які експортуються з ЄС до третіх країн через Росію. 
  • Також додаються до санкційного списку 87 нових організацій за безпосередню підтримку військово-промислового комплексу Росії. На них поширюються жорсткіші обмеження на експорт товарів подвійного призначення та передових технологій. На додаток до російських та іранських організацій тепер санкції також поширюються на організації, зареєстровані в Китаї, Узбекистані, Обʼєднаних Арабських Еміратах, Сирії та Вірменії.
  • Санкції містять обмеження на експорт ще 15 технологічних одиниць, знайдених на полі бою в Україні, або обладнання, яке необхідно для їх виробництва. 
  • Передбачене і посилення обмежень на імпорт товарів із заліза та сталі шляхом вимоги до імпортерів товарів, що підпадають під санкції, із заліза та сталі, які були оброблені в третій країні, довести, що використовувані ресурси не надходять з Росії.
  • Заборона на постачання в РФ люксових автомобілів розширена на нові і вживані автомобілі з обʼємом двигуна понад 1900 куб. см, а також на електрокари та гібридні машини. В рамках 11-го пакету санкцій також запроваджується повна заборона на постачання деяких видів автокомпонентів.
  • Енергетичні обмеження передбачають заборону імпорту російської нафти трубопроводом «Дружба» до Німеччини та Польщі.
  • Транспортні заходи включають повну заборону вантажівкам із причепами та напівпричепами із РФ перевозити вантажі до ЄС . Також міститься заборона доступу до портів ЄС для суден, які здійснюють перевалку з судна на судно у порушення заборони на імпорт російської нафти або цінової межі «Великої сімки», а також суднам, які здійснюють маніпуляції із своєю системою навігаційного стеження при транспортуванні російської нафти.
  • До санкційних списків додалися більше 100 фізичних та юридичних осіб, активи яких підлягають заморожуванню. Сюди входять військове керівництво РФ, особи, причетні до незаконної депортації українських дітей до Росії, судді, які ухвалювали політично мотивовані рішення щодо громадян України, особи, відповідальні за викрадення культурної спадщини, бізнесмени, пропагандисти. Також до списків увійшли російські ІТ-компанії, що надають критично важливі технології та програмне забезпечення російській розвідці, банкам, працюють на окупованих територіях, та організаціям, що працюють із російськими збройними силами.

Контекст

На початку минулого місяця Єврокомісія висунула низку пропозицій, основною метою яких є закриття лазівок, вирішення проблеми обходу санкцій та посилення правозастосування. 

Мета полягала в тому, щоб підписати заходи орієнтовно під час саміту «Великої сімки», який відбувся в Японії 19–21 травня, але пакет перебував у підвішеному стані протягом кількох тижнів через низку питань, порушених державами-членами.

У червні держави – члени ЄС повільно просувалися до угоди щодо 11-го пакета санкцій у звʼязку з вторгненням Росії в Україну, оскільки низку пропозицій, які спочатку висунув виконавчий орган блоку, вирішили помʼякшити.

21 червня посли країн ЄС погодили новий, 11-й за рахунком, пакет антиросійських санкцій. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що пакет завдасть ще одного удару по «путінській військовій машині посиленням експортних обмежень, націлених на організації, які підтримують Кремль».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні