Європейський Союз затвердив п’ятий пакет санкцій проти РФ після свідчень про звірства росіян в місті Буча на Київщині. Пакет який містить вугільне ембарго, обмеження для російських та білоруських транспортних компаній, заборону суднам під російськими прапорами заходити в порти країн Євросоюзу, повідомило Французьке головування у Раді ЄС.
Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.
Від 49 грн на місяць!
Ключові факти
- ЄС заборонить імпорт російського вугілля. Напередодні стало відомо, що заборона набуде чинності у середині серпня – на місяць пізніше ніж пропонувалося.
- Державним ВТБ та ще трьом російським банкам, які вже відключені від системи SWIFT, заборонять будь-які операції в країнах Євросоюзу.
- ЄС відмовляється від імпорту з РФ товарів та сировини, зокрема, деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю.
- ЄС заборонить експорт до РФ напівпровідників, комп’ютерів, технологій для СПГ та іншого електричного та транспортного обладнання.
- Російським вантажівкам заборонять вʼїзд до країн ЄС, а суднам – заходити у європейські порти.
- Транспортним компаніям із РФ та Білорусі заборонять працювати в ЄС. Виняток діятиме для перевезення вантажів з енергоносіями, продуктами харчування та ліками.
- Російським компаніям заборонять брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавлять російські державні установи фінансової підтримки.
- Санкційний список розширять десятками осіб, включно з олігархами та політиками.
- Нові санкції наберуть чинності після публікації в офіційному Віснику ЄС у п’ятницю.
Контекст
Єврокомісія анонсувала пʼятий пакет санкцій ЄС після масових звірств окупантів на території населених пунктів Київської області. Він включатиме заборону на імпорт вугілля з РФ. Загалом пакет санкцій оцінюється майже в €20 млрд на рік.
У разі повного ембарго на російські енергоносії РФ втратить понад $130 млрд доходів на рік. Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед всіх енергоносіїв. Ціна питання – $3,5 млрд на рік. Це менше, ніж оціночна вартість техніки, яку РФ втратила тільки за перші два тижні боїв з українською армією.
7 квітня Європейський парламент закликав Раду ЄС запровадити додаткові санкції проти РФ за її війну проти України. Серед заходів — повне ембарго на енергоносії з РФ.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.