Категорія
Новини
Дата

ЄС затвердив санкції проти Ірану за постачання дронів Росії

2 хв читання

Рада ЄС затвердила за письмовою процедурою санкції щодо Ірану за постачання безпілотників Росії для ударів по Україні, повідомило головування Чехії в Раді ЄС.

Ключові факти

  • «Санкції щодо Ірану в рекордно короткі терміни! Після триденних переговорів посли ЄС домовилися про заходи проти організацій, які постачають іранські безпілотники, що завдали ударів по Україні», – йдеться в повідомленні.
  • Зазначається, що письмову процедуру завершено, санкції набувають чинності сьогодні вдень після публікації в Офіційному журналі ЄС.
  • Наголошується, що держави ЄС вирішили заморозити активи трьох фізичних осіб та однієї юридичної особи, відповідальних за постачання дронів. «ЄС також готовий поширити санкції на ще 4 іранські організації, які вже фігурували в попередньому списку санкцій», – додали у головуванні Чехії.

Контекст

Тегеран заперечує постачання безпілотників Москві, а Росія заперечує, що її сили використовували іранські безпілотники для нападу на Україну. Проте, за інформацією ЗМІ, Іран уже пообіцяв надати Росії ракети «земля-земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе. Озброєння надійде наприкінці місяця.

Раніше МЗС України закликало Іран припинити військову допомогу РФ. 18 жовтня голова МЗС Дмитро Кулеба вніс президенту Володимиру Зеленському подання про розрив дипломатичних відносин з Іраном.

Європейський Союз планував найближчими днями запровадити санкції проти низки фізичних та юридичних осіб з Ірану за продаж зброї Росії, пише Politico з посиланням на чотирьох європейських чиновників і дипломатів.

Відповідно до документа, який є в розпорядженні «Інтерфакс-Україна», вчора посли ЄС схвалили санкції, під які потрапили: Shahed Aviation Industries – компанія, відповідальна за проєктування та розробку іранського БПЛА «Шахед». У списку також значаться начальник штабу Збройних сил Ірану генерал-майор Мохаммад Хосейн Багері, командувач Аерокосмічного корпусу гвардії ісламської революції Саєд Агаджані та Ходжатола Гореїші, який відповідає за логістику в іранському Міністерстві оборони.

США, Велика Британія та Франція порушили питання про передачу Іраном безпілотників Росії на засіданні Ради Безпеки ООН у середу. Водночас Росія вже заявила, що «перегляне співпрацю» з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, якщо він направить експертів в Україну для перевірки безпілотників, які, за словами західних держав, були зроблені в Ірані та використані Москвою на порушення Резолюції ООН.

Україна цього тижня запросила експертів ООН для огляду деяких збитих безпілотників. Водночас Іран і Росія стверджують, що Гутерреш не має мандата на відправлення експертів в Україну для перевірки безпілотників.

За інформацією The Guardian, фінансові втрати України від знищення дронів значно перевищують їх вартість, відбиття атак коштувало понад $28 млн. Зважаючи на те, що ціна іранських Shahed-136 становить від €20 000 до €50 000 за кожен, загальна вартість для Росії невдалих атак безпілотниками на Україну останніми тижнями військові аналітики неурядової організації Molfar оцінюють від $11,66 до $17,9 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд