Категорія
Новини
Дата

Європарламент схвалив продовження дії спрощеного торговельного режиму з Україною, але зі змінами

Європарламент схвалив пропозицію Єврокомісії щодо продовження лібералізації торговельного режиму з Україною і Молдовою до 5 червня 2025 року, пише «Інтерфакс-Україна». Водночас нові правила дозволять Брюсселю реагувати на зміни на ринку ЄС через український імпорт.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Ухваленим рішенням передбачається продовження тимчасового призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС ще на рік, із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.
  • Водночас це законодавство наділяє Єврокомісію повноваженнями вживати швидких заходів і запроваджувати будь-які необхідні заходи в разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи декількох країн ЄС через український імпорт. 
  • Також передбачається можливість екстреного гальмування для особливо чутливих сільгосппродуктів, а саме птиці, яєць і цукру. Це означає, що, якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022 і 2023 років, тарифи будуть знову впроваджені. 
  • Далі Рада ЄС має схвалити документ, і він набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Контекст

Угода про асоціацію між ЄС та Україною, що передбачає Зону глибокої та всеосяжної вільної торгівлі, забезпечила українському бізнесу преференційний доступ до ринку ЄС із 2016 року. Одразу після початку російської агресивної війни проти України ЄС у червні 2022 року запровадив заходи, які забезпечили безмитний доступ усієї української продукції на ринок ЄС. Ці заходи були продовжені на один рік у червні 2023 року і закінчуються 5 червня 2024 року.

Через протести фермерів Брюссель минулого року тимчасово обмежував постачання з України деяких видів агропродукції. Окремі країни, зокрема Польща, Словаччина та Угорщина, оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. 

31 січня 2024 року Єврокомісія запропонувала продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною і Молдовою ще на рік.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні