Категорія
Новини
Дата

Європейський центробанк у липні вперше з 2011 року підвищить відсоткову ставку

Європейський центральний банк анонсував підвищення відсоткової ставки, щоб зменшити зростання цін у єврозоні, вперше з 2011 року. Про це йдеться у заяві банку.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Підвищення становитиме 0,25 процентного пункту і відбудеться у липні. Наступне підвищення відбудеться у вересні.
  • Темпи підвищення залежатимуть від середньострокових інфляційних прогнозів, заявили у банку.

Контекст

Інфляція в країнах єврозони у травні прискорилася до рекордних за всю історію спостережень 8,1%. Прискорення інфляції відбулося в основному через енергоносії, які подорожчали у травні на 39,2% порівняно з 37,5% у квітні. Найбільше споживчі ціни зросли в Естонії (20,1%), Литві (18,5%) та Латвії (16,4%). У Німеччині індекс прискорився на 8,7%, у Франції – на рекордні 5,8%. Також рекордним зростання цін виявилося в Італії (7,3%) та Іспанії (8,5%), свідчить статистика Євростату.

Війна Росії проти України залишається найбільшим ризиком для економіки єврозони. Виробництво сповільнилося після стрімкого зростання цін на сировину та проблеми з ланцюжками поставок. Тим часом через ембарго ЄС на російську нафту є ризик посилення тиску на ціни. Крім того, війна блокує постачання пшениці та добрив, що також впливає на ціни.

Європейські уряди запровадили низку заходів, щоб полегшити навантаження на домогосподарства. Попри це, ціни рекордно зросли у Франції, Італії та Іспанії. Після того, як німецька інфляція досягла 8,7%, міністр фінансів Крістіан Лінднер назвав боротьбу з нею «головним пріоритетом».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні