Інвестиції в Horizon Capital, «Добробут», $250 млн малому та середньому бізнесу й допомога у залученні $1 млрд приватного капіталу. Про такі ініціативи в Україні оголосив голова Корпорації міжнародного фінансування США (U.S. International Development Finance Corporation, DFC) Скотт Натан 31 січня на зустрічі представників українського бізнесу з послом США Бріджит Брінк
Ключові факти
«Я тут, щоб анонсувати нові ініціативи для української економіки», – сказав Натан.
На зустрічі, організованый Американською торговельною палатою, були озвучені пріоритетні напрямки діяльності DFC в Україні на 2023 рік:
- DFC підписав лист про наміри (Letter of intent) з Horizon Capital Fund на фінансування у розмірі $25 млн;
- Підписано лист про наміри з клінікою «Добробут» на фінансування будівництва реабілітаційного центру «Добробут»;
- Буде виділено $250 млн та технічна допомога приватного капіталу для здешевлення кредитів малим і середнім підприємствам України. Проєкт реалізується разом із Мінекономіки України та USAID;
- DFC надішле співробітників в Україну;
- Будуть виділені фінансові ресурси для залучення $1 млрд приватного капіталу для підтримки економіки України. Пріоритетні напрямки: енергетика, агро, ІТ, охорона здоров’я, освіта.
«Моя мета №1 – допомогти Україні перемогти. Забезпечити виживання та зміцнення української економіки… Допомогти Україні захиститись від фізичних нападів [Росії] і від корупції… Україна є одним із ключових партнерів [США]», – заявила посол США Бріджит Брінк на зустрічі.
Премʼєрміністр України Денис Шмигаль заявив, що пріоритет – не лише відновлення енергетики, а й створення нової децентралізованої системи з акцентом на відновлювальну та атомну енергетику. «Раді, що DFC підтримує українські компанії… [Серед інструментів] пряме кредитування, покриття кредитних ризиків, покриття військових ризиків. Мінекономіки готове запропонувати проєкти», – зазначив Шмигаль.
Контекст
26 січня відбулося перше засідання Координаційної платформи донорів України (Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform) або так званий «фінансовий Рамштайн». Задачами платформи буде координація економічної підтримки для нагальних потреб України, планування та забезпечення початку відновлення, допомоги приватному сектору й розробка фінансових інструментів для його підтримки.
Платформа об`єднує країни G7 та ключові міжнародні організації (МВФ, Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ). «Але як і основний «Рамштайн», вона буде відкрита для приєднання інших країн, які хочуть системно допомагати Україні», – зазначив Владислав Рашкован.
За даними уряду, підтверджені Світовим банком потреби у фінансуванні відновлення України у червні минулого року становили $350 млрд, наразі їх оцінено у $600-700 млрд.
Шмигаль закликав уряди країн-партнерів наслідувати приклад Канади, конфіскувати заморожені російські активи та передати їх Україні для відновлення, оскільки вони мають стати основним джерелом.
За його словами, Фонд відновлення створено і в українському бюджеті, проте він обмежений, оскільки сьогодні бюджет за рахунок внутрішніх джерел фінансується лише на 50%. Ще одним джерелом фінансування відновлення премʼєр назвав платформу United-24.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.