Категорія
Новини
Дата

Fitch знизило рейтинг Білорусі до «обмеженого дефолту»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в іноземній валюті із С («неминучий дефолт») до RD («обмежений дефолт»), йдеться у повідомленні агентства.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Довгостроковий рейтинг Білорусі у місцевій валюті залишається лише на рівні ССС (зобовʼязання за цінними паперами виконуються, дефолт представляється реальною можливістю).
  • Після закінчення 14-денного пільгового періоду 13 липня 2022 року щодо виплати купона за єврооблігаціями 2027 року Fitch знизив рейтинг Білорусі до «обмеженого дефолту» з С.

Контекст

У червні міністр фінансів Білорусі Юрій Селіверстов заявив, що у лютому Білорусь здійснила виплату купона в доларах за єврооблігаціями з терміном погашення у 2027 році. Проте, Мінфін отримав звернення від власників цінних паперів, які заявили, що кошти до них не дійшли, хоча вони і були перераховані платіжному агенту Citibank N. A, імовірно через санкції Заходу. 

Тоді уряд і центробанк дозволив Мінфіну Білорусі виконувати зобовʼязання на рахунок у «Беларусбанку» у рублях. Також було запропоновано варіант конвертації цінних паперів.

15 липня рейтингового агентства Moodyʼs заявило, що Білорусь допустила дефолт за зовнішніми борговими зобовʼязаннями через виплати у рублях. 

Мінфін відповів, що виплати з євробондів у рублях – вимушене рішення і дефолтом це вважати не варто, а в оцінках рейтингових агентств відчувається упередженість.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні