Категорія
Новини
Дата

Forbes переоцінив статки найбагатшого українця Ріната Ахметова

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію найбагатшого українця Ріната Ахметова. З початку війни його статки впали на 64%, йдеться у матеріалі Forbes. На початку 2022 року Forbes оцінював статки Ахметова у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Метінвест», активи якого займають 46% у статках Ріната Ахметова, втратив 2/3 бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.  
  • Також було оновлено оцінку ДТЕК – зараз вона становить $580 млн. Компанія втратила контроль над Луганською ТЕС, яка була захоплена російськими військовими в перші дні війни. Компанія оцінює втрату цієї станції у $180 млн. ДТЕК також зупинила Запорізьку ТЕС, яка знаходиться в окупованому Енергодарі. Криворізька та Курахівська станції знаходяться на лінії фронту й постійно зазнають обстрілів.
  • ПУМБ ($250 млн), як і напередодні повномасштабного вторгнення, посідає сьоме місце (станом на 1 червня) в банківській системі за обсягом активів. Через воєнні дії та погіршення статків клієнтів обсяг коштів юросіб у банку скоротився на 15%, або на 7 млрд грн, і банку довелося доформувати резерви за кредитами на 3 млрд грн. Як наслідок прибуток банку за п’ять місяців 2022 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, скоротився у сім разів, до 224 млн грн.
  • Транспортна компанія «Лемтранс» ($225 млн). «Доходи бізнесу зменшилися в кілька разів (за даними YouControl, в 2020 році виторг становив 14,4 млрд грн). На сьогодні ми маємо можливість задіяти лише 50% парку. Частину парку заблоковано», – казав в інтерв’ю Центру транспортних стратегій генеральний директор Володимир Мезенцев.
  • Оцінити готівкові кошти й інші ліквідні активи Ахметова непросто: він не подає майнових декларацій, однак з огляду на попередні виплати дивідендів ця сума може становити $300 млн.
  • Вартість елітного транспорту Ахметова Forbes оцінює у $160 млн, його головна складова – яхта Valerie – виставлена на продаж за €89 млн
  • Футбольний клуб «Шахтар» порівняно з його оцінкою в лютому подешевшав майже вдвічі – з €275 млн до €150 млн. Більшу частину з них становить трансферна вартість футболістів.
  • У СКМ досить обережно прокоментували оцінку Forbes. «Будь-яка оцінка вартості активів під час війни, з нашої точки зору, буде з високою вірогідністю хибною», – зазначили у пресслужбі СКМ. У компанії додали, що їхню оцінку збитків у звʼязку з активною фазою бойових дій і збільшенням кількості ракетних обстрілів українських територій на цей момент здійснити в повному обсязі поки що неможливо. «Вона обовʼязково буде проведена пізніше. Ми очікуємо, що сума становитиме десятки мільярдів доларів США», – заявили в СКМ.
Forbes переоцінив статки найбагатшого українця Ріната Ахметова /Фото 1

Контекст

У березні – в найгірший момент війни – Forbes оцінював статки Ріната Ахметова в $4,2 млрд. Половина цієї суми – оцінка 75-відсоткової частки в «Метінвесті» з урахуванням накопиченого прибутку за 2021 рік. 

В інтервʼю італійському телеканалу RAI Ахметов заявив про втрату активів із довоєнною капіталізацією понад $20 млрд. Він має намір через суд відшкодувати збитки, завдані російською військовою агресією. Втрата цих активів суттєво вдарила по капіталізації. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював «Метінвест» у $11,4 млрд.

У 2021 році статки найбагатшої людини України зросли до $7,6 млрд. Ахметов займав 330-те місце в рейтингу світових мільярдерів від Forbes.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні