Наприкінці квітня Google частково оновив карту України, і на останніх зображеннях, ймовірно, датованих березнем 2022 року, видно масштаби руйнувань у перші тижні російського вторгнення, пише Politico і наводить порівняння знімків.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Ключові факти
- На одному з фото видно зруйнований аеропорт Гостомель. Раніше він був відомий як базовий аеропорт для найбільшого вантажного літака у світі – «Мрії». 24 лютого російські війська здійснили повітряну атаку з метою захопити летовище. Після кількох днів напружених боїв українські сили відбили атаки росіян.
- На другому знімку – руїни театру в Маріуполі. Під час блокади міста Драматичний театр став притулком для маріупольців, які втратили свої домівки під час російських атак. 16 березня російський літак скинув бомбу на театр, де ховалися люди. Спочатку Росія визнала, що бомбила театр, але потім спростувала це, у грудні минулого року Росія знесла залишки драмтеатру.
- Для запобігання проходу російської техніки та сил українські сили підірвали міст у селі Демидів та захисну дамбу Київського водосховища між селами Козаровичі та Лютіж. Вода зупинила російські війська та позбавила їх можливості наблизити свої танки та артилерію до Києва.
- 25 лютого минулого року українським солдатам довелося підірвати єдиний міст, що зʼєднує Ірпінь та Київ, щоб не дати росіянам дійти до Києва.
- Бахмут на Донеччині залишається гарячою точкою. Остання версія карти зараз не показує масштабів руйнувань у місті, але видно поля, які суцільно вкриті воронками від снарядів.
Контекст
У ніч на 8 травня російські війська вчергове атакували іранськими дронами-камікадзе Київ. Українські захисники збили 35 з 35 Shahed-136/131, які ворог спрямував на столицю. Є руйнування житлових будинків у різних районах. Також росіяни атакували ракетами Одеську область.
З початку війни РФ використала для бомбардування України близько 4750 ракет різної дальності. Через дефіцит «Калібрів» і Х-555/Х-101 Москва змушена використовувати дорогі Х-47 «Кинджали», неточні Х-22 та значно зменшити інтенсивність обстрілів
Від початку вторгнення Росія застосувала для обстрілів України близько 2475 ракет великої дальності загальною вартістю $12,5 млрд та близько 2300 ракет малої дальності на суму $3,5 млрд.
Обстріли України стали однією з найдорожчих ракетних кампаній в сучасній історії. Але на відміну від операцій США та союзників вони не дали відчутної переваги для РФ на полі бою та не стали ефективними для руйнування економіки України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.