Категорія
Новини
Дата

Philip Morris виграла апеляцію щодо скасування 1,2 млрд грн штрафу Антимонопольного комітету

Північний апеляційний госпсуд відмінив рішення суду першої інстанції і скасував штраф для «Філіп Морріс Україна» і «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» на 1,2 млрд грн. Цей штраф наклав Антимонопольний комітет (АМКУ) за порушення конкуренції на ринку дистрибуції тютюнових виробів у 2019 році.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Таким чином, скасовано рішення Господарського суду міста Києва від 5 серпня 2020 року, яким було відмовлено Philip Morris у скасуванні штрафу.
  • Також апеляційний госпсуд зобов’язав стягнути з АМКУ на користь «Філіп Морріс Україна» і «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» по 8644 грн судового збору за подання апеляційної скарги.
  • Однак ставити крапку в цій історії зарано. Philip Morris очікує касаційного позову від АМКУ, зазначили Forbes.ua в компанії.

Контекст

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував низку тютюнових компаній і дистриб’ютора «Тедіс Україна» на загальну суму 6,5 млрд грн. З цієї суми найбільший штраф отримала «Тедіс Україна» – 3,4 млрд грн. «Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб’юшн» оштрафували на 370 млн грн, «Філіп Морріс Україна» – на 810 млн грн.

Також були оштрафовані такі компанії: «Джей Ті Інтернешнл Україна», «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», «Імперіал Тобако Юкрейн», «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки».

Тодішній голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив у Facebook, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб’ютором на ринку первинного продажу цигарок стало створення й підтримання штучних барʼєрів для інших компаній.

Він додав, що у 2011−2012 роках вказані виробники почали працювати лише з одним дистриб’ютором – «Тедіс Україна». У результаті 2013-го компанія стала монополістом на ринку з часткою 99,43%.

У грудні 2020-го Philip Morris заявила, що подала позов проти уряду України до Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних суперечок (США) у звʼязку зі штрафом АМКУ. На думку компанії, рішення АМКУ порушило двосторонні угоди про взаємний захист інвестицій зі США та Швейцарією.

Довідка

Philip Morris International Inc. – американська глобальна сигаретна й тютюнова компанія, яку було засновано в 1900 році. Вона продає свою продукцію в понад 180 країнах світу. Входила до складу Altria Group, а 28 березня 2008 року була виділена у незалежну компанію зі штаб-квартирою в Лозанні (Швейцарія). В Україні її філію було відкрито 1993 року – «Філіп Морріс Україна».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні