Категорія
Новини
Дата

JT International виграла апеляцію щодо скасування 923 млн грн штрафу АМКУ у справі «Тедіс». Раніше штрафи скасували для низки інших тютюнових компаній

Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов групи тютюнових компаній JT International до Антимонопольного комітету України (АМКУ) та скасував накладені 2019 року штрафи на загальну суму 923 млн грн. Раніше суди скасували штрафи для низки інших компаній у справі «Тедіс».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Таким чином, скасовано рішення Господарського суду міста Києва від 13 серпня 2020 року, яким було відмовлено у скасуванні штрафу.
  • Також апеляційний госпсуд зобов’язав стягнути з АМКУ на користь «Джей Ті Інтернешнл Україна» і «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» по 7684 грн судового збору за подання позовної заяви та 11 526 грн судового збору за подання апеляційної скарги.

Контекст

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував низку тютюнових компаній і дистриб’ютора «Тедіс Україна» на загальну суму 6,5 млрд грн. З цієї суми найбільший штраф отримала «Тедіс Україна» – 3,4 млрд грн. «Джей Ті Інтернешнл Україна» оштрафували на 430 млн грн, а «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – на 490 млн грн.

Також були оштрафовані такі компанії: «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», «Філіп Морріс Україна», «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», «Імперіал Тобако Юкрейн», «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.- Прилуки».

Тодішній голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив у Facebook, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб’ютором на ринку первинного продажу цигарок стало створення й підтримання штучних барʼєрів для інших компаній.

Він додав, що в 2011−2012 роках вказані виробники почали працювати лише з одним дистриб’ютором – «Тедіс Україна». У результаті 2013-го компанія стала монополістом на ринку з часткою 99,43%.

Однак цього року низці компаній штрафи було скасовано, пише Finbalance. Північний апеляційний госпсуд скасував штраф для групи компаній Philip Morris на 1,2 млрд грн. Наразі Philip Morris очікує касаційний позов від АМКУ, зазначили Forbes.ua в компанії. У лютому Верховний Суд скасував штраф АМКУ на 3,4 млрд грн для «Тедіс Україна». Однак у березні АМКУ наклав новий штраф у розмірі 274 млн грн. Також Північний апеляційний госпсуд скасував штраф у 450 млн грн для «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», яка належить British American Tobacco.

Водночас Північний апеляційний госпсуд відмовився скасувати штраф на 460 млн грн для Imperial Tobacco та на 80 млн грн для «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні