Категорія
Новини
Дата

Колишні співробітники «Медіа Групи Україна» Ахметова отримали супутникову ліцензію для нового каналу

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення видала ліцензію на супутникове мовлення ТОВ «Ми – Україна». Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 19 жовтня, пише Детектор Медіа. Канал мовитиме під логотипом «Ми – Україна».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Новий канал мовитиме на супутнику Astra, ліцензію видали на 10 років. Компанія вже орендує павільйон і другий день мовить у прямому ефірі на YouTube.
  • За словами генерального продюсера каналу Юрія Сугака, рішення про вихід СКМ з медіабізнесу «всіх приголомшило». 
  • «Команда не хотіла розходитись, ми згуртувались і вирішили створити свою компанію. Це всі ті люди, які працювали в «Україна 24», вони працювали на національний марафон. Кожен зробив свій внесок у компанію. Засновники вкладались у стартовий капітал. Ведучі викупали одяг, журналісти – ноутбуки. Оператори купували техніку, яка розпродавалась у медіагрупі. Це компанія колективу», – сказав він.
  • Медійників, за словами Сугака, підтримав Ігор Петренко, який на каналі є директором і зараз веде напрям взаємодії з міжнародними компаніями та фондами щодо пошуку грантів. Також канал звернувся по допомогу до державних та комерційних компаній.
  • Зазначається, що до кінця війни канал мовитиме в інформаційному форматі, а надалі планує додавати розважальний контент.
  • Також канал сподівається на монетизацію на YouTube та продажі прямої реклами. 
  • «Компанія відкрита, ми хочемо залишитись на ринку і працювати. Ми готові допомагати всім. На супутнику ми готові мовити у межах всіх тих зобов’язань, які мають інші мовники», – додав Сугак.
  • Одне із джерел «Детектор медіа» повідомило, що Ігор Петренко співпрацює з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Однак прессекретарка Єрмака Даша Зарівна спростувала цю інформацію: «100% Ігор Петренко не співпрацює з Андрієм Єрмаком як політтехнолог і не залучений до команди його проєктів».

Контекст

Інвестиційна компанія SCM вирішила вийти з медійного бізнесу, заявив 11 липня власник SCM Рінат Ахметов. Причиною він назвав закон про олігархів. Усі канали «Медіа Групи Україна» з 12 липня почали транслювати загальнонаціональний марафон.

Холдинг СКМ Ріната Ахметова здав у Нацраду з телебачення і радіомовлення свої ліцензії на мовлення. Всього у СКМ 10 супутникових і ефірних каналів, інтернет-ресурс «Сьогодні», а також сайт і друкований журнал Vogue. Крім цього, в медіабізнес Ахметова входять онлайн-кінотеатр Oll.tv та супутникова платформа Xtra TV. Всі вони належать до «Медіа Групи Україна» (МГУ).

Наміри відмовитися від медіабізнесу в компанії пояснили набуттям чинності антиолігархічного закону. Згідно з документом, вплив на медіа – один із критеріїв, через який бізнесмени можуть увійти до реєстру олігархів. 

В день заяви про здачу українських ліцензій, 11 липня, медіагрупа Ахметова оголосила про запуск пакета телеканалів у Польщі. Поширювати контент має найбільший польський постачальник телекомунікаційних послуг Cyfrowy Polsat. Передбачалося, що вони транслюватимуть контент, вироблений медіагрупою. Окрім цього, МГУ має три латвійські ліцензії на канали – Ukraine 1, Ukraine 2, NLO TV 2. 

До війни Forbes оцінював МГУ в $200 млн. Виторг медіагрупи у 2021 році – 467 млн грн, консолідований збиток – 936 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні