Категорія
Новини
Дата

Конкурент Tesla вийде на біржу з оцінкою у $24 млрд

Американський виробник електрокарів Lucid Motors стане публічною компанією в другому кварталі 2021 року. Її капіталізація оцінюється в $24 млрд, пише The Verge.

Lucid Motors було засновано ще 2007 року колишнім інженером Tesla Пітером Роулінсоном, який допоміг створити Model S. /lucidmotors.com

Lucid Motors було засновано ще 2007 року колишнім інженером Tesla Пітером Роулінсоном, який допоміг створити Model S. Фото lucidmotors.com

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Lucid Motors піде нетрадиційним шляхом IPO, використавши інструмент під назвою SPAC. Вона домовилась про злиття з компанією Churchill Capital IV Corp., яка вже торгується на біржі.
  • У рамках угоди близько $2,1 млрд Lucid Motors отримає від компанії Churchill.
  • Також Lucid Motors проведе додатковий раунд фінансування на $2,5 млрд. Інвесторами стануть BlackRock, Fidelity Management і фонд із Саудівської Аравії.
  • Lucid Motors планує почати в кінці цього року поставки свого першого електромобіля – седана Air із запасом ходу 500 миль (понад 804 км). Це робить його таким же потужним, як седан Tesla Model S.
  • Електричний позашляховик має з'явитися в 2023 році.

Контекст

Lucid Motors була заснована ще 2007 року колишнім інженером Tesla Пітером Роулінсоном, який допоміг створити Model S. Спочатку компанія планувала виробляти акумуляторні батареї, але зрештою перетворилася на стартап з виробництва електромобілів. Нині там працюють понад 2000 співробітників і триває будівництво заводу вартістю $700 млн в Арізоні (США).

Певний час Lucid Motors шукала нові джерела фінансування. Зокрема, 2018 року звернулася до гедж-фондів за кредитами, використовуючи свою інтелектуальну власність як заставу. В кінцевому підсумку знайшла рятівника в особі державного інвестиційного фонду Саудівської Аравії (PIF). Він надав компанії понад $1 млрд у 2018 році в обмін на контрольний пакет акцій у стартапі. Наразі PIF володіє 85% акцій Lucid Motors.

Важливі цифри

Lucid Motors очікує виробити й продати 20 000 автомобілів у 2022 році, 49 000 – у 2023-му і довести до 500 000 авто на рік до 2030-го. Для порівняння: Tesla продала майже 500 000 автокарів за підсумками 2020 року. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні