Категорія
Новини
Дата

Криптомаркетплейс OpenSea залучив $23 млн. У нього є шанс стати Amazon у світі NFT

Американський торговий майданчик криптотоварами OpenSea залучив $23 млн у ході раунду венчурного фінансування. Стартап прагне стати Amazon або eBay для NFT ринку, пише Fortune.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Раунд фінансування очолив A16z Crypto – підрозділ венчурної компанії Andreessen Horowitz.
  • Також у раунді взяли участь співзасновник AngelList Наваль Равікант, колишній технічний директор Coinbase Баладжи Срінівасан, співзасновниця інвесткомпанії Scalar Capital Лінда Се, засновник криптоаналітичної компанії Messari Райан Селкіс.
  • У попередніх трьох раундах фінансування OpenSea залучив $4,2 млн. Останній відбувся 19 листопада 2019 року, зазначає Crunchbase.

Довідка

OpenSea було запущено ще 2017 року Девіном Фінцером та Алексом Аталлахом. Створити майданчик для торгівлі NFT його наштовхнула популярність CryptoKitties у 2017 році.

Важливі цифри

Обсяг ринку NFT у лютому зріс до $342 млн, тоді як у грудні був $12 млн, пише Decrypt. За словами Фінцера, в лютому на OpenSea було продано цифрових товарів на $95 млн в порівнянні з $8 млн у січні. Загальний обсяг продажів несподівано виріс у 100 разів за останні шість місяців.

Контекст

OpenSea був одним із небагатьох торгових майданчиків NFT, популярність яких різко зросла в останні тижні, зазначає TechCrunch. Цьому сприяє активна торгівля токенами на блокчейні. Так, співачка Граймс та дружина Ілона Маска продала свої цифрові малюнки й відео у вигляді NFT за $6 млн. Також бренд Rtfkt Studios, що спеціалізується на створенні віртуальних кросівок, продав колекцію із понад 600 пар за понад $3,1 млн. Віртуальні кросівки можна «приміряти» за допомогою фільтрів доповненої реальності в Snapchat та інших додатках.

На початку лютого актриса та співачка Ліндсі Лохан створила NFT під назвою Lightning і продала за $70 000. У березні засновник Twitter Джек Дорсі виставив на продаж свій перший твіт у вигляді NFT. Наразі вартість його оцінюється в $2,5 млн.

Блокчейн-компанія Injective Protocol купила картину Бенксі Morons (White) за $95 000 і спалила її в прямому ефірі. В цей же момент за допомогою блокчейну картину перетворили в NFT-токен, який продали за $400 000.

Також один із найвідоміших аукціонних домів Christie’s вперше у світі виставив на своєму аукціоні цифровий витвір сучасного мистецтва. Цифровий твір «Everydays: The First 5000 Days» художника Beeple пішов з молотка за $69,3 млн.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні