Категорія
Новини
Дата

Культовий Y Combinator скоротив кількість стартапів у своєму акселераторі на 40% через зменшення фінансування

Американський стартап-акселератор Y Combinator – інвестор Stripe, Reddit, Twitch i Airbnb – зменшив кількість стартапів у своєму акселераторі на 40% через економічний спад, пише TechCrunch.

Ключові факти

  • Скорочення групи стартапів підтвердила керівниця відділу комунікацій Y Combinator Ліндсі Амос, але заявила при цьому, що їх кількість все ще велика «порівняно з наборами за останні п’ять років».
  • Зменшення у Y Combinator пояснили економічним спадом та змінами у венчурному фінансуванні. У травні Y Combinator вже казав стартапам, що слід «готуватися до найгіршого».
  • Багато інвесторів стверджували, що стартапи на pre-seed і seed стадіях є несприйнятливими до макроекономічної напруги через те, наскільки далекі ці проєкти від оцінки на пізній стадії. Скорочення кількості стартапів у літній групі Y Combinator одразу на 40% показує, що навіть компанії на ранній стадії все ж не захищені від наслідків спаду, пише TechCrunch.

Контекст

Фінансування стартапів на початкових стадіях – seed i pre-seed – значно виросло за останнє десятиліття і сформувало окрему групу інвесторів. З 2006 до 2010 року близько 3000 компаній отримали фінансування на посівній стадії, а за останні 10 років ця цифра виросла до 23 000 стартапів.

У січні акселератор Y Combinator оновив умови інвестування: замість $125 000 стартапи мали отримати $500 000. Y Combinator в останні два роки мав рекордні прибутки. Стартапи, у які він інвестував близько 10 років тому – Airbnb, DoorDash, Coinbase – зробили успішні екзити.

Після початку вторгнення Росії в Україну списки санкцій подовшали, а російські гроші стали токсичними як ніколи. Ключовий стартап-акселератор Y Combinator навіть попросив усіх потенційних інвесторів надати підтвердження, що вони та їхні прямі чи непрямі партнери не є у санкційних списках США. Компанія пояснює це підвищенням стандартів з огляду на війну, розвʼязану агресором.

За минулий рік венчурні інвестори, банки та держкомпанії РФ активно вкладали у світові фонди й стартапи – $7,2 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні