Категорія
Новини
Дата

Власник литовського Furniture1 інвестував до $300 000 в український інтернет-магазин Mebelok

Литовський інтернет-магазин меблів Furniture1.eu інвестував до $300 000 в аналогічний український проєкт Mebelok. Про це в Linkedin написав CEO Furniture1.eu Піюс Макаревічус і повідомив Forbes засновник Mebelok Святослав Амелін.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За словами Макаревічуса, перемовини з Mebelok компанія почала ще п’ять років тому. У 2021 році вони «робили невелику інвестицію в нас на розвиток, увійшли в капітал керівної кампанії», говорить Амелін. Інвестувати більшу суму планувалося наприкінці лютого, однак Росія вторглася в Україну.
  • Пізніше Амелін додав, що поточну інвестицію здійснив особисто CEO Furniture1.eu Піюс Макаревічус.
  • У травні 2022 року сторони нарешті дійшли згоди про інвестицію. Furniture1.eu не буде активно втручатись в операційну діяльність магазину, доручивши її українській команді під керівництвом Святослава Амеліна. «Успіхи ЗСУ та наші успіхи в стабілізації ситуації в компанії дали змогу переконати Піюса у позитивному майбутньому України та меблевого ринку. Тому він погодився надати нам невелику інвестицію у формі convertible loan для підтримки фінансового стану проєкту», – говорить Амелін.
  • «Ми, звісно, розуміємо, що з фінансової точки зору це не найкраща ідея – ринок майже не існує від початку війни. Але я твердо вірю, що із невеликою підтримкою у складні часи ми можемо допомогти побудувати лідера ринку в країні, що з часом відновиться та стане сильніша, ніж була. Ми віримо в Україну, тому інвестуємо в Україну», – написав CEO Furniture1.eu.

Контекст

Точну суму сторони не повідомляють. За словами Амеліна, йдеться про інвестицію до $300 000. Їх спрямують на виконання зобовʼязань перед клієнтами, постачальниками та державою. Це також дозволить компанії зберегти більше робочих місць.

До початку повномасштабної війни українська компанія мала вісім магазинів: у Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі. Зараз працюють магазини у Львові, Дніпрі, частково у Києві та Одесі. У Харкові магазин повністю зачинений. Близько 50% постачальників відновили співпрацю.

Водночас попит поступово відновлюється. У березні він просів одразу на 95%, у квітні – на 85%. «У травні плануємо дійти до -75%. Тобто зростання є, але повільне», – підсумовує Амелін.

Дисклеймер: Заголовок статті було змінено після публікації. Додано уточнення, що інвестицію здійснив особисто CEO Furniture1.eu Піюс Макаревічус.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні