Категорія
Новини
Дата

Литва заборонила вивозити до Росії й Білорусі понад €60 готівкою

Литва обмежила суму готівки в євро, яку можна вивезти для особистих потреб до Білорусі та Росії. Про це йдеться у повідомленні на сайті Митної служби Литви.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • Під час поїздки до цих країн при собі можна мати готівкою лише до €60 на людину. «Кількість готівки в іншій валюті не обмежена», – йдеться у повідомленні.
  • Така сама сума передбачена і для працівників компаній, наприклад для водіїв.
  • Фізичним та юридичним особам заборонили продавати, передавати чи експортувати євро до Росії та Білорусі.
  • Ці правила не стосуються співробітників дипломатичних представництв та міжнародних організацій у Білорусі чи Росії, які користуються імунітетами відповідно до міжнародного права.
  • «Якщо митні органи виявлять, що задекларована сума банкнот євро перевищує суму, дозволену для вивезення, декларацію про готівку не видадуть, а особа з банкнотами євро повернеться до Литви», – попереджає Митна служба.
  • За порушення запроваджених правил можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Контекст:

Раніше ЄС та США ухвалили рішення припинити постачати долари та євро готівкою до країни-агресорки Росії. Зокрема, в указі зазначається, що ЄС заборонив своїм фізичним і юридичним особам продавати, виставляти, передавати або вивозити банкноти євро у РФ або направляти їх будь-яким чином для використання на території Росії.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні