До останнього часу 54 896 українських компаній залишались на пільговому оподаткуванні. Після набрання чинності нового законодавства, з 1 серпня, вони втратили право користуватися цією пільгою, повідомив сервіс Опендатабот.
Ключові факти
- За даними Державної податкової служби, на початок травня загальна кількість компаній, що користувалися особливостями оподаткування, досягала 56 542.
- На кінець липня Опендатабот нарахував 54 896 бізнесів. Серед топ-100 компаній за обігом дві до останнього залишалися на пільговому оподаткуванні – це ТОВ «Фора» і ТОВ «Вигідна покупка» (мультимаркет «Аврора»).
- З 1 серпня набирає чинності нове законодавство, і податкова пільга буде припинена. Компанії та ФОПів переведуть автоматично на ту групу та ставку, з якої вони перейшли на 2%.
Контекст
Верховна Рада 15 березня 2022 року ухвалила законопроєкт №7137-д, який передбачав 40 нововведень для бізнесу під час воєнного стану. Зокрема, компаніям з оборотом до 10 млрд грн дозволили перейти на спрощену систему оподаткування, як на третій групі ФОП. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) вони сплачуватимуть 2% з доходу. За даними Опендатабот, тоді можливістю скористалися понад 185 000 компаній та 40 000 ФОПів.
30 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8401. Він передбачає часткове повернення податкових перевірок, скасування «спрощенки» у 2% та відновлення штрафів за невикористання РРО.
Повернення до довоєнного оподаткування – вимога МВФ. Прийняття законопроєкту забезпечить виконання меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022-го (наприкінці березня український уряд і МВФ домовилися про чотирирічну програму фінансування на $15,6 млрд) і сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році.
За підрахунками Мінфіну, цього року законопроєкт має принести до бюджету 10 млрд грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.