Категорія
Новини
Дата

Mercedes-Benz витратить €1 млрд на адаптацію глобальної виробничої мережі до випуску електромобілів

Компанія Mercedes-Benz оприлюднила план вартістю понад €1 млрд щодо адаптації своєї глобальної виробничої мережі для систем електроприводу, включно зі складанням акумуляторів, електроприводами та осями, – з 2024 року, пише Reuters.

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Заводи в Каменці та Унтертюркхаймі в Німеччині, а також у Пекіні, які вже збирають акумулятори для електричних та гібридних моделей, збиратимуть акумулятори для моделей на майбутніх платформах MMA та MB.EA, а ще один завод зі збирання акумуляторів у Келледі очікує підтримки з боку регіонального уряду.
  • Унтертюркхайм, Пекін та Себеш у Румунії вироблятимуть електричні приводи для автомобілів на нових платформах, а Гамбург та Унтертюркхайм залишаться провідними заводами зі збирання електричних осей та компонентів.
  • У червні керівництво та представники співробітників досягли згоди про переведення європейських автомобільних заводів на виробництво електромобілів, унаслідок чого Зіндельфінген стане домом для автомобілів вищого класу на платформі AMG.EA, Бремен та Кечкемет в Угорщині – для основних моделей класу люкс, а Раштатт та Кечкемет – для автомобілів нижчого рівня.
  • Наразі автовиробник налаштував свої автомобільні заводи для виробництва як двигунів внутрішнього згоряння, так і електромобілів на одній виробничій лінії, але складання акумуляторів та двигунів на одній лінії є складнішим завданням.
  • Однак багато заводів з виробництва компонентів продовжуватимуть виробляти деталі для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння доти, доки є попит.

Контекст

Mercedes-Benz у 2030 році припинить виробництво автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Усі нові моделі з 2025 року працюватимуть виключно на електробатареях. На цей перехід компанія виділить €40 млрд. Mercedes-Benz представить три нові електроавто у 2025 році.

Автовиробники планують до кінця цього десятиліття відмовитися від двигунів, що працюють на традиційному пальному. Крім Mercedes-Benz, автоконцерн Volvo Cars, Jaguar Land Rover і британська Bentley Motors теж обіцяють повністю електрифікувати модельний ряд до 2030 року. Натомість американська General Motors хоче відмовитися від машин із бензиновими й дизельними двигунами до 2035 року.

Провідні світові автовиробники планують витратити майже $1,2 трлн до 2030 року на розробку та виробництво мільйонів електромобілів, а також акумуляторів та сировини для підтримки цього виробництва. Згідно з даними Benchmark Mineral Intelligence і виробників, щоб підтримувати безпрецедентний рівень випуску електромобілів, автовиробники та їхні партнери з виробництва акумуляторних батарей планують до 2030 року встановити 5,8 ТВт·год акумуляторів.

Нещодавно Mercedes відкрив свій перший у світі дилерський центр лише для електромобілів.

Днями американський автовиробник Rivian відмовився від планів з виробництва електричних фургонів у Європі разом із німецьким концерном Mercedes-Benz. У Mercedes заявили, що «поважають і розуміють» це рішення, але продовжать роботу над новим майданчиком у Яворі, Польща. Mercedes-Benz інвестує понад €1 млрд у будівництво свого першого заводу з виробництва електричних фургонів у Яворі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні