Колишній російський академік, політик та бізнесмен Петро Авен, статки якого ще місяць тому оцінювалися в 4,5 млрд фунтів стерлінгів, тепер не знає, чи зможе оплатити навіть найпростіші рахунки. Про життя у Великій Британії підсанкційний олігарх розповів в інтервʼю Financial Times.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові цитати
- «Наш бізнес зруйновано. Все, що ми будували 30 років, наразі повністю зруйновано. Ми маємо якось починати нове життя».
- «Юридично ми не можемо торкатися бізнесу. Вони [партнери] бояться навіть зустрічатися зі мною особисто. Ми дуже боїмося влади».
- «Чи можна мені найняти прибиральницю чи водія? Я не вожу машину… Може, моя падчерка водитиме. Ми не розуміємо, як вижити».
- «Британські юристи не хочуть працювати із росіянами. Мені сказали, що змінити запроваджені санкції практично неможливо».
- «Це дуже дивно — опинитися під санкціями лише через те, що зустрічався з президентом [РФ]. Ми намагаємося бути абсолютно поза політикою. [На зустрічах] із Путіним я представляв «Альфа-груп», а зовсім не себе».
- «Це [запровадження санкцій] можна зрозуміти. Але це несправедливо. Я не жаліюся, коли люди вмирають».
Контекст
Протягом 20 днів Авена можуть вислати з Великої Британії (у нього є латвійське та російське громадянства, а також американська віза), однак він хоче залишитися в країні. Йому належить дворівнева квартира у престижному районі Сент-Джеймс, а також особняк у передмісті. Його права володіння нерухомістю було заморожено, як і банківські рахунки та інші активи в рамках санкцій.
Петро Авен володів 12,4% акцій українського «Альфа-банку». Напочатку березня стало відомо, що російські бізнесмени Михайло Фрідман та Петро Авен добровільно передадуть свої частки в «Альфа-банку» (Україна) резидентам України, яких погодить НБУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.