Категорія
Новини
Дата

Мінагрополітики вчергове збільшило прогноз збору зернових та олійних культур

Мінагрополітики вчергове оновило прогноз валового виробництва зернових та олійних культур. Погодні фактори дозволяють підвищити прогноз виробництва до 79,1 млн тонн. Зокрема, цього року українські аграрії можуть зібрати близько 57,5 млн т зернових і 21,6 млн т олійних, йдеться у повідомленні.

Ключові факти

  • Хоча загальна площа посівних ярих і озимих зернових цьогоріч була меншою на 980 000 га, ніж торік, й становила 10,9 млн га, погодні умови сприяли майже рекордній врожайності зернових культур (до 52,1 ц/га). Це дозволяє значно збільшити обсяги збору врожаю, йдеться у повідомленні.
  • За попередніми оцінками Мінагрополітики, у 2023 році аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 21,7 млн т, ячменю – 5,7 млн т та кукурудзи – 28,5 млн т.
  • Валове виробництво олійних культур досягне 21,6 млн т. Врожай соняшнику прогнозується на рівні 13 млн т. Рівень виробництва соєвих бобів становить 4,6 млн т, прогнозують у міністерстві.

Контекст

На початку весни 2023 року загальний валовий збір на поточний рік прогнозувався на рівні 63,5 млн т, що було на 13% менше по відношенню до показника 2022-го. У червні, після початку жнив, прогноз був підвищений до 68 млн т, що було на 7% менше показника 2022 року. На початку вересня завдяки сприятливим погодним умовам прогноз було підвищено до 76,7 млн т.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні