Категорія
Новини
Дата

МВФ та Світовий банк збільшують підтримку для України. Кошти можуть надійти вже цього тижня

Фонд розгляне запит України щодо екстреного фінансування та продовжує працювати над українською програмою stand-by на $2,2 млрд, а Світовий банк цього тижня може прийняти рішення про підтримку в межах пакета на $3 млрд

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

«Ми глибоко шоковані та засмучені руйнівними людськими та економічними збитками, які завдала війна в Україні, – йдеться у спільній заяві директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої та президента Групи Світового банку Девіда Малпасса. – Люди гинуть, поранені та змушені тікати, а фізичній інфраструктурі країни завдано величезної шкоди».

Вони заявили про підтримку українського народу через ці жахливі події та зазначили, що війна створює значні наслідки для інших країн: ціни на сировинні товари зростають, що може призвести до подальшого підживлення інфляції, яка найбільше вражає бідних.

Збої на фінансових ринках продовжуватимуть загострюватися, якщо конфлікт триватиме, а санкції матимуть значний економічний вплив.

Рада МВФ, йдеться у заяві, може розглянути запит України щодо екстреного фінансування вже наступного тижня. І Фонд продовжує працювати над українською програмою stand-by з доступними до кінця червня $2,2 млрд.

Світовий банк готує пакет підтримки на $3 млрд в найближчі місяці з швидкою виплатою бюджетної підтримки на $350 млн, яку буде подано на затвердження правлінню цього тижня, та $200 млн на охорону здоров’я та освіти. Пакет включатиме фінансування від кількох партнерів.

Світовий банк і МВФ також разом оцінюють економічний та фінансовий вплив конфлікту та біженців на інші країни регіону та світу і готові надати розширену політичну, технічну та фінансову підтримку сусіднім країнам у разі потреби. 

Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні