Категорія
Новини
Дата

Німеччина перешкоджає зусиллям ЄС відключити «Сбербанк» від SWIFT – Bloomberg

Німеччина наполягає на тому, щоб найбільший російський банк ПАТ «Сбербанк» не відключали від SWIFT. Про це пише Bloomberg із посиланням на дипломатів, знайомих із цим питанням.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти:

  • Німеччина неодноразово закликала до обережності щодо цього кроку під час дипломатичних зустрічей.
  • Позиція Німеччини створює ризик розколу в ключовому аспекті зусиль союзників – покарати Кремль за його війну проти України, пише видання.
  • Інші великі західноєвропейські уряди, включно з Італією, підтримають відключення «Сбербанку» від SWIFT, якщо буде єдина позиція.
  • «Після того, як Німеччина несподівано пообіцяла постачати зброю Україні та збільшити витрати на оборону, країна знову піддається критиці. Вона прагне захистити свою економіку, яка покладається на Росію в більш ніж половині поставок газу та більше третини нафти», — пише видання.

Контекст:

«Сбербанк», у портфелі якого більш ніж половина російських роздрібних депозитів, був виключений з початкового списку банків, які відключать з SWIFT. Причиною стало рішення про захист операцій, повʼязаних з енергетикою. Канцлер Олаф Шольц також публічно виступив із закликом до стриманості санкцій, які можуть вплинути на енергетику.

Німеччина перешкоджає зусиллям ЄС відключити «Сбербанк» від SWIFT – Bloomberg /Фото 1

Цього тижня він заявив, що виступає проти припинення поставок з Росії, називаючи поставки нафти й газу «суттєво важливими» для європейської економіки, давши зрозуміти, що продовження імпорту енергоносіїв є «свідомим рішенням», пише Bloomberg.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні